Jak si chytře zabezpečit chatu

Rubrika: Market

Kvalitní zámek, chytrý zabezpečovací systém a komunita sousedů, kterou nedokáže porazit nikdo.

Chaty a chalupy, jsou jako peněženka na ulici. Pokud je necháte bez dozoru, brzy se někdo podívá dovnitř. Letní sezóna rekreací a dovolených se pomalu chýlí ke konci. Zlodějům pro které jsou chaty a chalupy atraktivním terčem, však začínají žně. Škody napáchané zloději na rekreačních objektech v ČR šplhají k astronomické výši 100 milionů korun za rok.
V průměru tak dochází k 11 loupežím denně. O tom, že je zabezpečení chaty dobrá investice, bylo již napsáno mnoho. Ne všechny překážky jsou schopny lupiče efektivně zastavit nebo dokonce odradit.

Rekreační objekt je pro lupiče snadnou kořistí. Pokud se pachatel uchýlí k trestné činnosti uprostřed noci, může si být takřka jistý, že se majitelé nestřeženého objektu v průběhu noci na místo nedostaví. Spolehlivé zabezpečení objektu by zahrnovat 2 složky zabezpečení. Mechanické a elektronické.

Experti na zabezpečení jsou často citování větou, že nepřekonatelné zabezpečení neexistuje. To je z velké části pravda. Nicméně existuje řada nástrojů, které dokáží pachatele zpomalit na dostatečně dlouhý čas. Tuto roli by mělo plnit mechanické zabezpečení v podobě kvalitní cylindrické vložky. Rovněž zde platí pravidlo: Kolik dveří máš, tolik dobrých zámků kup. Zloději totiž rádi využívají bočních či zadních vchodů, kde bývá kování zastaralé a nekvalitní.

Pokud se lupič nenachází v časové tísní, překoná ledajaké dveře, zámky ba dokonce bez většího hluku pronikne oknem. Proto je potřeba myslet i na stejně nezbytnou součást zabezpečení, která od dalšího postupu pachatele odradí. Právě chytrý, zabezpečovací systém i díky audiovizuálnímu poplachu plní tuto funkci spolehlivě. Dále Vás bezprostředně informuje o dění ve Vašem objektu a Vy můžete dále jednat.

Chytrá a přitom jednoduchá technologie

Chytré technologie rychle pronikají do různých odvětví lidské činnosti a zabezpečovací technologie nejsou výjimkou. V současné době se těší stále většímu zájmu zákazníků a stávají se cenově dostupnými pro širokou veřejnost. Benefitů, které zabezpečovací systém vhodný pro chaty a chalupy nabízí je hned několik:

Světlo i hluk.

Platilo to, platí to stále a plati bude i nadále. Žádný zloděj nechce vzbudit žádnou pozornost. Pokud se při prvním kroku do objektu rozezní nesnesitelná siréna doprovázena červeným světlem, pachatel pravděpodobně nebude pokračovat ani o krok dále.

Žádné dráty, žádné starosti.

Jednotlivé alarmy novodobého systému již není potřeba připojovat žádným drátem či kabelem. V případě BEDO Ajax se připojení provádí pouhým vyfocením QR kódu. S výdrží baterie 7 let a dosahem až 1000 metrů zde shledáváme jen samé výhody oproti drátové technologii. U Bedo Ajaxu je čistě na Vás, jakým způsobem chcete být informováni. Postačí Vám pouhá SIM karta a dále už si vyberete, zda chcete v návaznosti na poplach obdržet SMS, volání či notifikaci na displeji mobilního telefonu. Pevný internet k provozu není potřeba.

Informace stále při sobě.

Díky chytré aplikaci na Andriod & iOS, máte kompletní přehled stále při sobě. Přes aplikaci dále sledujete teplotu v objektu a spravujete celý systém na dálku. Dozvíte se o každém pohybu narušitele a díky integračním modům můžete například zapínat topení, klimatizaci či každý jiný spotřebič na dálku. Tyto chytré relé rovněž měří spotřebu elektrické energie a případě vloupání Vám umožní rozsvítit celou chalupu či dům.

Záložní zdroj energie & pojistka proti sabotáži:

Ajax je připraven i na nestandardní situace a vyjímečně chytré lupiče, při poškození čidla se dozvíte ihned, stejně jako o vypnutí elektrického proudu.

Proti požáru, lupičům i vodě:

Chytrý systém = všestranný systém. Ajax detekuje pohyb, otevření dveří či oken, záplavu v objektu, kouř a požáž i rozbití skla. Chrání tak vše, na čem nám záleží.

Díky Ajaxu tak získáte kvalitního strážce, který zabezpečí Váš majetek a Vy budete ušetřeni stresu a starostí. Jako nadstavbu zabezpečovacího systému bude začátkem podzimu uživatelům Bedo Ajax k dispozici služba, která spojuje komunity lidí žijící na jednom místě. Tito lidé jsou vzájemně informováni o každém bezpečnostním riziku a mohou efektivně reagovat, přivolat pomoc a sami se vyhnout nebezpečí. Více na bedocz.cz/sousede.

Systém BEDO Ajax si můžete objednat na eshopu www.bedocz.cz a v případě potřeby si nechat zde zajistit odbornou montáž.

Komerční prezentace

Jak si chytře zabezpečit chatu

Zajímavé