U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS

Kategorie: Volný čas | Autor:

SOUTĚŽ O 5 CD

Pod tímto názvem nové album Hany Zagorové nehledejte. Jmenuje se správně Navěky zůstane čas a pravdu zmíněnou v titulku zaslechnete v předposlední sloce titulní písničky. Hančin obrázek v úvodu dnešního sloupku a fotka z přebalu cédéčka dokazují, že čas je jejím dobrým kamarádem. Vždyť mezi jejich pořízením uplynulo 20 let!

Ojedinějá je i přízeň, jakou v běhu času věnuje této zpěvačce publikum. Držitelka devíti Zlatých slavíků z let 1977 až 1985 (to je po Gottovi nejvíc) se v tomto žebříčku popularity objevila poprvé mladinká v roce 1968. Bylo to 5. místo, které svým posledním 4. ještě překonala. Přestože zejména v manželství s operní hvězdou Štefanem Margitou stáhla intenzitu koncertování na úplné minimum (soudila, že by byl hřích dělat v jedné rodině dvě kariéry), s výjimkou let 1998 a 2000 se vždy objevila v první desítce slavičího bodování.

Manžel, který měl možná obavu, aby se necítila být ve stínu jeho popularity, ji koncem devadesátých let přemlouval, aby natočila novou desku. Odmítala. Ten správný čas přišel až koncem loňského roku. Po vzpomínkovém albu (loni vydal Sony Music), připravil Multisonic premiérovou sestavu písní, v nichž dostal opět příležitost i Hančin herecký talent. Šansony a songy, pod nimiž se vedle ostřílených tvůrců, jako jsou Karel Šíp, Karel Vágner nebo Michal Horáček, podepsali i mladí – Jiří Březík, Lešek Wronka, Miroslav Vydlák a další, si skutečně užívá. Jen si udělejte čas, dejte si kávu nebo sklenku vína – a poslouchejte:

Nechci být deštěm na tvé tváři

A nechci vědět víc, než vím

V tobě jak mrazem všechno září

A já s novým jarem přicházím…

Hance Zagorové se zkrátka opět daří okouzlit nás. Neupevňuje svou pozici na kluzkém povrchu Olympu české populární hudby jen připomínkami svých největších hitů, jako jsou Bludička Julie nebo Duhová víla, ale s přáteli po boku dává šanci vyrůst i nové generaci tvůrců.

A už se dostáváme k soutěžní otázce.

Její správné zodpovězení a kousek štěstí

při losování vám umožní získat album Navěky zůstane čas. Jak přezdívají přátelé Hance Zagorové, která umí nejen zpívat, ale také

si k některým písničkám píše texty?

1. Bludička

2. Písnička

3. Básnička

Své odpovědi posílejte do konce února, tedy do 29. 2., na adresu redakce: Chatař & chalupář, Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4.

foto m. FESZANICZ A archiv

VŠECHNO MÁ SVŮJ ČAS