U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

DESKY TERMOLEN REGULUJÍ VLHKOST

Kategorie: Stavba | Autor:

NOVÉ MATERIÁLY PRO STAVBU A RENOVACE

Jak naznačuje už název, izolační desky Termolen využívají dobrých vlastností přírodních vláken lnu. Jsou schopny regulovat vlhkost a izolují stavby rovněž tepelně a zvukově.

Vlákna lnu se nejprve zplsťují na textilních strojích. Vzniklé tenké pásy rouna se pak vrství do požadované tloušťky. Při tom se na ně nanáší tekuté škrobové lepidlo a boritá sůl, které se při sušení s vlákny pevně spojují. Izolační hmota tím získává potřebnou pevnost a odolnost proti ohni, plísním i hmyzu není nutné přidávat do ní podpůrné syntetické látky. Výsledkem je pružná, tvarově stálá deska, kterou může velmi snadno zpracovávat i neškolený stavitel.

   Při větším množství se desky Termolen přiřezávají do požadovaného tvaru okružní pilou nebo ocaskou se zábrusovým nožem CHATAŘ A CHALUPÁŘ (vždy s nadmírou asi 10 mm proti světlé vzdálenosti). V malém množství postačí nůž na izolační hmoty. Při zpracování desky neuvolňují do ovzduší prach. Manipulace s nimi je velmi jednoduchá a rychlá.

   Do uvažované konstrukce, např. mezi dřevěné nebo kovové rámy, krokve, stropní nosníky a etážové konstrukce, se desky Termolen vsazují beze spár. Další připevňování hřebíky, sponkami nebo lepením není zapotřebí.

   Pro optimální využití dobrých vlastností je bezpodmínečně nutné vkládat tyto desky do difuzně otevřených konstrukcí, nejlépe do dřevostaveb.

Difuzní odpor „vzorec“ má hodnotu 1, což znamená, že tepelně izolační vlastnosti desek ze lnu – běžné zemědělské suroviny – jsou podstatně vyšší než u dalších hmot, jako jsou dřevo, plné cihly nebo beton. Jejich elastická vlákna působí jako přirozený pohlcovač hluku, jsou prodyšné a regulují a akumulují vlhkost, aniž by ztrácely izolační vlastnosti.

   Ať už použijete tepelně izolační desky TID, lněný filc Termolen IF, vhodný zejména v suché výstavbě proti kročejovému hluku, lněný granulát LG nebo další výrobky ze lnu, vnesete do svého velmi obydlí příjemné klima v zimě i v létě, kdy len izoluje i proti teplu. * Výrobky dodává M. T. A., spol. s r. o. Praha 9 a zakoupit je můžete v distribučním skladu M. T. A. Praha -Chrášťany. Např. za tepelně izolační desky TID, vyráběné v rozměru 1000 x 625 cm a tloušťkách 40 -160 mm, zaplatíte 208 až 707 Kč/m2 (podle tloušťky). Informace o dalších výrobcích a cenách na www.mta.cz

DESKY TERMOLEN REGULUJÍ VLHKOST