U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

VLHKOSTI STOP!

Kategorie: Víkendový kurz – vlhkost nesmí do chalupy | Autor: KP

Bílé krycí nátěry SUPERHORP a EXTERHORP můžeme označit jako nejsnadnější, nejlevnější a zároveň nejdůvtipnější způsob ochrany zdí vaší chalupy nebo rodinného domu proti vzlínající vlhkosti. Ptáte se – proč nejsnadnější? Protože natřít SUPERHORPEM nebo EXTERHORPEM vlhké místo štětkou nebo štětcem umí každý. Nátěr se ředí vodou, je zdravotně nezávadný a natřená místa jsou okamžitě suchá. SUPERHORP: Sníží vlhkost v místnostech a to i při nepravidelném vytápění. Netvoří se plísně. Prodlouží 3 až 4x životnost běžných omítek. Dodává se v balení 1 kg a 5 kg s volným prostorem na ředění. Proč nejlevnější? Protože metr čtvereční ošetřené omítky vás přijde jen asi na jednu třetinu až pětinu ceny jiných metod vysoušení. A proč nejdůvtipnější? Vezměme například SUPERHORP: Rovnoměrným nátěrem vytvoříte na omítce, betonu, cihle nebo kameni speciální ochrannou vrstvu, která do místnosti propouští asi o 60 % méně vlhkosti v porovnání se zdivem neošetřeným. Naopak jen asi 5 % vlhkosti prochází z místnosti do zdiva. A v tom je právě ten vtip: Technická měření prokázala, že v takto ošetřené zdi se proces vzlínání vlhkosti mění natolik, že dochází k postupnému vysušení. A ještě připomínáme:

* Snaha vyřešit vlhkost omítek keramickým obkladem, olejovým, latexovým nebo jiným nepropustným nátěrem je marná. Vlhkost vystoupí nad obklad nebo nátěr, a ten pak odpadne is omítkou. Sanační omítky zase zvyšují množství vody procházející zdivem tím, že ji všechnu odpaří.

* Na starých nesoudržných omítkách je nátěr SUPERHORPU a EXTERHORPU neúčinný, protože nezaručují stálost ochranné vrstvy. Nahraďte je novými, nejlépe nevápennými. Na novou omítku aplikujte nátěry co nejdříve, aby ji vlhkost nenarušila.

* Při malování na SUPERHORP používejte moderní malířské barvy s vysokou paropropustností (80-90 %).

* Na vlhké stěny pod úrovní terénu má SUPERHORP omezenou účinnost, protože se tu projeví vliv tlakové vody. Použijte ho však na to, aby byly suché navazující nadzemní zdi.

* SUPERHORP pomáhá i při jednorázovém promočení zdiva např. vyplavením. Krátce po aplikaci SUPERHORPU již můžete malovat.

* Před použitím SUPERHORPU a EXTERHORPU pečlivě prostudujte uživatelský návod.

A nyní novinka pro jarní trh: Je to speciální přísada do směsi cementu a písku pro přípravu nevápenné omítky, která spolu s nátěrem SUPERHORPU a EXTERHORPU tvoří komplexní a účinný sanační systém vysoké životnosti, a to za velmi dobrou cenu!

EXTERHORP: Chrání fasádní omítky proti vlhkosti zevnitř i proti venkovním srážkám a prodlouží jejich životnost. Je omyvatelný a lze jej barevně tónovat. Dodává se v balení 3 kg.

Kontakt a informace: CDH Praha spol. s r. o., Trojská 191, Praha 7, 171 00 – Informační centrum: tel./fax: 02/6890889, e-mail: CDH.Praha@PHA.INECNET.CZ

VLHKOSTI STOP!