Vhodná obuv pro dům i na zahradu

Rubrika: Market

Kromě houbařského košíku, opalovacího krému a čtecích zásob si nezapomeňte přibalit na chalupu i vhodnou obuv do domu i na zahradu. Klasické a pohodlné pantofle ještě nic nepřekonalo!

Možná si pod pojmem pantofle představíte klasické domácí obutí, které nosily naše babičky. Dnes jako pantofle najdete celou škálu modelů, které využijete v létě nejen doma, ale i ve městě nebo na zahradě či u moře. Pantoflím se také říká nazouváky, protože se dobře nazouvají. Nejlepší na tom je skutečnost, že se nemusíte vzdávat pohodlí, které tyto druhy obuvi představují.

Pantofle vs. bačkory

Bačkory jsou prototypem lehké domácí obuvi. Nosí se uvnitř, jsou měkčí a jednodušší. Nejčastěji se vyrábí z měkké kůže, plsti, kůže nebo úpletů. Mají patu a často jsou kotníkové. Pantofle jsou oproti nim obvykle bez podpatku s otevřenou nebo uzavřenou špičkou. Můžete nosit pantofle doma i na ven, často se zejména v českých domácnostech nazouvají hned po sundání venkovní obuvi. Jsou speciální domácí obuví, na kterou zkrátka nedáme dopustit.

Pantofle jako ideální letní obuv můžeme rozdělit do přehledných typů podle příležitosti.

Plážové pantofle k vodě i na písek

Plážové pantofle jsou lehké i voděodolné. Prakticky je sbalíte do menších kabelek i batůžků a hodí se k bazénům, na pláže i na zahradu. Ideální jsou praktické plastové modely, které můžete i namáčet a nevadí jim chlor ani slaná voda.

Jsou-li vám pohodlné, vzdušnou chůzi v horkém období vám zajistí i žabky. Ty se vyrábí ze syntetických i přírodních materiálů. Vyznačují se tradičním svrchním páskem ve tvaru písmene Y, který je upevněn k podrážce na třech místech, páska pak vede mezi ukazováčkem a palcem. K vodě volte praktické gumové žabky, zaměřte se také na pevnou podrážku, která se vám jen tak neprochodí.

Pantofle na klínku pro speciální příležitosti

Že se pantofle neslučují s elegancí? Kdeže. Dámské pantofle na klínku sladíte k mnoha oděvům, nejen těm teplákovým. Naopak se hodí k úzkým džínům, kraťasům i sukním. Nebojte se ani výraznějších pastelových barev.

  • pokud máte širší nohu, vyhýbejte se modelům s úzkými pásky a zvolte raději boty s výraznějším zdobením a širšími pásky
  • užším nohám naopak sluší jemné pásky nebo šňůrky

TIP: Do města využijete minimalistické černé kožené pantofle, které podpoří volnost vašich kroků a zároveň vám v nich bude v horkých dnech příjemně.

Domácí pantofle pro pohodlné lenošení

Domácí nošení si zaslouží obuv, která bude maximálně pohodlná. Ideálně tak, že ani nepoznáte, že ji máte na noze. Vsaďte na lehké domácí pantofle, nejlépe textilní. Čím více vkládací stélky bude mít, tím bude obuv pohodlnější. Abyste se vám pohodlně chodilo, zaměřte se i na:

  • správnou ergonomii, pružnou špičku i ohyby
  • pantofle by měly kopírovat tvar nohy
  • nejlepšími prodyšnými materiály je textil nebo useň, bota by měla také dobře absorbovat vlhkost

TIP: Na zahradu nazujte pracovní galoše. Ochrání vás před vodou, hlínou i nečistotami.

Sportovní pantofle pro unavená chodidla

Univerzální volbou jsou i pantofle ve sportovním stylu. Jedná se o pevnou a lehkou letní obuv, kterou si můžete vzít na dovolenou i v posilovně do sprchy. Ideální jsou pro neformální příležitosti. Nejdůležitější je pevná a nepřilnavá podrážka, která vám zajistí stabilní krok.

TIP: Vybírejte pantofle s profilovanou podrážkou či masírujícím povrchem. Zajistí vám ještě více komfortu a prokrví vaše chodidla. Po náročném dni ideální!

Komerční prezentace

Vhodná obuv pro dům i na zahradu