Kvalitní tmely Rigips zaručují výborný výsledek

Rubrika: Market

Pokud pracujete s konstrukcemi suché výstavby, nevyhnete se tmelení, které ovlivňuje výslednou estetiku i stavebně-technologické vlastnosti. Mezi ně patří zajištění stability, dobré akustické vlastnosti, požární ochrana nebo potřebná kvalita a rovnost povrchu. Společnost Rigips nabízí pro kvalitu dokončeného povrchu sádrokartonových a sádrovláknitých povrchů čtyři stupně kvality.

Stupeň kvalityVyužití
Základní tmelení (Q1)
  • pro plochy, které budou zakryty obklady (např. koupelny);
Standardní tmelení (Q2)
  • tapety (se střední či hrubou strukturou);
  • nelesklé nátěry/povlaky, které se nanáší válečkem;
  • dodatečné střednězrnné vrchní omítky;
Speciální tmelení (Q3)
  • tapety (s vyššími nároky na rovinnost podkladu);
  • matné nátěry/povlaky bez struktury nanášené molitanovým válečkem či nástřikem;
  • dodatečné jemnozrnné vrchní omítky;

 

Celoplošné tmelení (Q4)
  • speciální tapety (např. kovové nebo vinylové tapety s leskem);
  • lazury a nátěry/povlaky se stupněm lesku do střední lesklosti;
  • speciální štuky nebo jiné vysoce kvalitní hladké druhy povrchových úprav.;

„Standardním stupněm kvality tmelení, pokud specifikace prací neuvádí jiné bližší údaje o kvalitě povrchu, je tmelení v kvalitě Q2. V praxi se používají rozdílná a často subjektivní kritéria, která se kromě rovnosti orientují především na optické vlastnosti. Například na viditelnost formátů desek či viditelnost a zřetelnost spár,“ uvádí Ing. Zdeněk Černošek, produktový manažer společnosti Rigips, a dodává: „Před provedením povrchové úpravy konstrukcí Rigips je nutné vycházet na jedné straně z možností a povahy těchto konstrukcí, na druhé straně z konkrétních podmínek na stavbě a požadavků zákazníka nebo uživatele stavby. Těmi mohou být například způsob osvětlení povrchů – ploché světlo, druh finální povrchové úpravy a tak dále. V případě, že se při přejímce má brát ohled na speciální světelné poměry, například ploché světlo nebo umělé osvětlení, musí objednavatel zajistit, aby podobné světelné podmínky byly k dispozici již při tmelení. To platí zejména při nejvyšším požadavku na kvalitu Q4.“

Sádrový tmel Rifino Top

Pro kompletní tmelení spár a spojů sádrokartonových desek a celoplošné tmelení sádrokartonových konstrukcí se využívá bílý, jemný, sádrový tmel vysoké kvality Rifino Top, a to v kvalitě povrchu Q1 až Q4 bez nutnosti celoplošného broušení. Tento materiál je navíc vhodný i pro vyplnění děr, rýh, nerovností a jako tenkovrstvá stěrka ho lze využít na všechny typy podkladů (kromě stěrkování pod keramické obklady). Sádrový tmel Rifino Top je možno aplikovat v tloušťce 0 až 3 milimetrů na sádrokartonové desky a po jeho zaschnutí není potřeba penetrace. Zdi jsou po aplikaci tmelu připraveny na finální malování.

 

Pastové tmely ProMix Finish a ProMix Mega

Pastový tmel ProMix Mega je určený pro finální tmelení sádrokartonových spár, ale i k základnímu tmelení sádrokartonových desek s použitím výztužné pásky, a to včetně celoplošného tmelení sádrokartonu a jiných povrchů, např. omítek, betonu apod. v maximální tloušťce 3 mm v interiéru. Tmel je dodáván v konzistenci vhodné pro přímé použití a je určený pro ruční i strojní aplikaci.
Pastový tmel ProMix Finish je dodáván v konzistenci vhodné pro přímé použití určené pro finální tmelení spár sádrokartonových desek, a to včetně celoplošného tmelení sádrokartonu a jiných povrchů, např. omítek, betonu apod. v maximální tloušťce 3 mm v interiéru. Tmel vysychá na vzduchu a je vhodný k ruční aplikaci.

Sádrová stěrka Rimano Glet XL

Jemná tenkovrstvá sádrová stěrka s hlazeným povrchem Rimano Glet XL umí zajistit hladké stěny rychle a bez broušení. Je určena pro snadnou úpravu stěn a stropů v interiéru. Díky sádrové stěrce budou mít stěny hladkou strukturu, která působí mnohem kompaktněji než běžné štuky a zamezuje usazování prachu. Využít se dá například pro celoplošné tmelení sádrokartonu v nejvyšší kvalitě povrchu Q4. Aplikace stěrky je navíc velmi jednoduchá a rychlá. A nejsou zapotřebí žádné technologické přestávky. Vystěrkovat stěny do hladka tak zvládne každý během jediného dne.

 
Komerční prezentace

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Kvalitní tmely Rigips zaručují výborný výsledek