Vánoce s Fiskars: Dárky, které potěší i dobře poslouží

Rubrika: Market, Zahrada

V ulicích co nevidět začne zářit vánoční výzdoba, náměstí ožijí adventními trhy, vzduchem se bude linout vůně svařeného vína, pečených kaštanů a jiných dobrot a nákupní centra zažijí nápor lidí ve zběsilém honu na dárky. Neklamný to znak blížících se Vánoc. Abyste se letos vyhnuli tlačenicím mezi regály a nervóznímu podupávání ve frontách, nastává nejvyšší čas promyslet, čím obdarujte své blízké. Dali jsme dohromady nápady na dárky pro všechny členy rodiny, malé i velké, ženy i muže.

Pokud nepatříte k lidem, kteří plánují Vánoce minimálně od léta a všechny dary nakupují, balí a následně důmyslně schovávají s dostatečným předstihem, jistě oceníte nějakou inspiraci a užitečné tipy. Aby vánoční nadílka neskončila v hlubokém zapomnění na dně skříně, vybírejte ji s ohledem na osobnost a zájmy obdarovávaného. Vyjádříte tím, že jste výběr neodbyli a věnovali jste mu dostatečnou péči a pozornost. A pokud se vám navíc podaří skloubit užitnou hodnotu s estetikou, máte vyhráno. Obě kritéria splňují výrobky pro domácnost i zahradu finské značky Fiskars.

Hračky pro dospělé muže

I dospělí muži si rádi hrají, i když dávno odrostli dětským střevícům. Manuální zručnost a kutilské schopnosti si tříbí i v pozdějším věku prostřednictvím nejrůznějších činností na chatách, chalupách, v dílnách a na zahradě. K tomu, aby mohli odvést dobrou práci, však potřebují kvalitní pracovní nástroje, jež vydrží pracovní zápal a nezhroutí se pod náporem mužské síly. Každý muž, který pracuje se dřevem, ocení kvalitní sekeru, s níž udělá více práce s menší námahou. Fiskars nabízí nejširší sortiment seker pro malé i velké, zkušené i začátečníky. Nejnovějším přírůstkem je univerzální model X21, výborný pro štípání malých i velkých špalků. Požadavek na maximální funkčnost a kvalitu se u seker Fiskars snoubí s ikonickým černo-oranžovým designem, jenž bude ozdobou každé kůlny.

Styloví pomocníci pro servírování snídaní

Ženy vědí, jak navodit domácí atmosféru. Tu nepochybně vytváří i společné stolování všech členů rodiny, zejména o víkendech, kdy ti větší nemusí do práce a ti menší zase do školy. Každá žena v těchto vzácných chvílích rodinné pospolitosti ocení stylové pomocníky do kuchyně, s nimiž bude příprava snídaně radostí. Fiskars přišel s kompletní řadou snídaňových nástrojů GoBreakfast ve světlých barvách, jež harmonizují se snídaňovou tabulí. Doporučujeme sadu na řezání pečiva s vyměnitelnou krájecí deskou, kráječe plátků na tvrdé a měkké sýry s nerezovou čepelí a nelepkavým povrchem či kráječ na vejce pro komfortní servírování plátků se zásobníkem na skořápky. Žádné milovnici kávy doma nesmí chybět ani coffee press, využitelný i na přípravu čaje.

Něco pro malé talenty

Dětem místo „hotových“ hraček darujte něco, s čím si během tvůrčího procesu užijí hromadu zábavy. Tvořivá činnost podporuje rozvoj představivosti, pomáhá s koncentrací, zvyšuje kreativní schopnosti, jež patří v dnešní době k nedocenitelným kvalitám. Vyrábění bude o to větší radost, když budou děti pracovat s hezkými nástroji. Žádné dítě nebude určitě zklamané z kvalitních nůžek Moomin z nerezové oceli ve veselém obrázkovém provedení.

Pro babičku a dědu

Co babičkám spolehlivě udělá radost? Neomylným tipem je krásná sada pracovních nástrojů na zvelebování zahrádky. V ruce 2011 uvedl Fiskars na trh řadu pro drobné zahradničení pod názvem Inspiration™. Je vhodná i do města pro ty, co si městský život zvelebují pěstováním zeleně na balkonech a terasách. Jsou vyrobeny z lehkého odolného materiálu FiberComp s čepelemi z karbonové oceli, navíc jsou k dostání v krásných barvách – růžové a modré. Řada obsahuje například zahradní nůžky, lopatku či kultivátor.

Dědečka obdarujte kvalitním vybavením pro zahradničení na větší ploše. Víte, kdo je nejlepší přítel zahrádkáře? No přeci zahradní nůžky! Zastanou prostřihávání nízkých větví stromů, keřů a okrasných rostlin. Na živé dřevo a jemné stříhání se hodí dvoubřité nůžky, ty jednobřité si zase nejlépe poradí například s tvrdými nebo suchými stonky a menšími větvičkami. Ergonomicky tvarovaná držadla nůžek Fiskars jsou vyrobena z extra pevného polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. Čepele jsou vyrobené z pečlivě zakalené nerez oceli. Řada PowerGear™ dokonce nabízí nůžky s převodovým mechanismem, vloženým mezi otočné držadlo a čepel, které dovolují současné zapojení všech prstů při práci.

Fiskars

Fiskars je přední globální dodavatel produktů pro zahradu, domov a outdoor. Skupina Fiskars vlastní portfolio silných a respektovaných mezinárodních značek, jako jsou Fiskars, Iittala nebo Gerber. Firma byla založena roku 1649 a je zapsána na NASDAQ OMX, v Helsinkách. Fiskars je zároveň nejstarší finskou firmou. Rekordní prodeje sítě Fiskars jsou 798 milionů eur v roce 2013. Skupina zaměstnává zhruba 4 100 lidí ve 20 zemích světa. www.fiskarsgroup.com

Komerční prezentace

 

Vánoce s Fiskars: Dárky, které potěší i dobře poslouží