Renovace zahradní lavičky krok za krokem

Rubrika: Market

Nevypadá vaše dřevěná lavička na zahradě už pěkně? Vlivem UV záření, deště a změn teplot nátěr popraskal, ztratil lesk a dřevo zešedlo? S BOCHEMITEM bude zase jako nová.

Stačí pár jednoduchých kroků:

  1. Pokud má lavička části i z jiného materiálu, v našem případě z kovu, a jde-li to, lavičku rozeberte. Kovové části očistěte, obruste a znovu natřete.
  2. Také z povrchu dřeva odstraňte nečistoty.
  3. Pokud je však dřevo i plesnivé, plíseň neodstraňujte hadrem ani kartáčem. Došlo by k rozptýlení nebezpečných výtrusů do ovzduší a k jejich dalšímu šíření. Použijte BOCHEMIT proti plísním. Před prvním použití pro jistotu vyzkoušejte jeho účinek na méně viditelném kousku dřeva. Na dřevo jej následně nastříkejte ze vzdálenosti 10–15 cm a nechte působit. Po 15–20 minutách ošetřené místo opláchněte vodou a nemusíte se bát použít zahradní hadici nebo vysokotlaký čistič. Nebo přípravek nechte zaschnout. Při silném napadení postup několikrát zopakujte.
  4. Dřevo lehce přebruste, bude do něho lépe vsakovat impregnace i lazura.
  5. Když už máte lavičku rozebranou, doporučujeme ji rovnou i naimpregnovat proti dřevokaznému hmyzu, houbám a plísním. V důsledku teplotních výkyvů a deště totiž dochází k rozpínání a smršťování dřeva, při němž v něm vznikají prasklinky. A právě prasklinkami mohou do dřeva bez impregnace snadno pronikat škůdci. Dobře vám poslouží BOCHEMIT QB Hobby bezbarvý, na malou lavičku bude stačit jedna kilová láhev.
  6. Po zaschnutí impregnace, což je v závislosti na teplotě a vlhkosti vzduchu zhruba za 4-24 hodin, natřete dřevo olejovým napouštědlem BOCHEMIT Estetik. Stačí si vybrat požadovaný odstín a důkladně zamíchat. Pro lavičky nebo jiné zahradní prvky je vhodné použít 2 až 3 vrstvy podle savosti podkladu. Pro naši bukovou lavičku jsme použili odstín borovice. Na tři lavičky nám bohatě stačila jedna plechovka.
  7. Dřevo je na dotek suché zhruba za 6 hodin, a to už se můžete pustit do dalšího nátěru.
  8.  Za 24 hodin po posledním nátěru je dřevo proschlé. Lavičku zkompletujte, posaďte se a vychutnejte si třeba kávu.

www.bochemit.eu

Komerční prezentace

Renovace zahradní lavičky krok za krokem