V Tondachu začínají rok 2023 se spoustou novinek!

Rubrika: Market

Do nového roku 2023 vstupuje značka Tondach z koncernu Wienerberger s převratnými novinkami. Tou nejviditelnější je přejmenování téměř celého sortimentu střešních tašek. Samotné pálené tašky Tondach, jak je znáte, zůstávají stejné. Ale od letošního roku bude sedm druhů střešních tašek mít nový název.

Přejmenování střešních tašek

Staré názvy střešních tašek vznikaly živelně, někdy podle místa výroby (např. Brněnka), jindy souvisely s původem tašky (např. Francouzská) nebo dokonce název nesouvisel s ničím a taška dostala jméno podle druhu tance (např. Samba). Nově jsou jména tašek upravena tak, aby byla logická a současně korespondovala s označováním v rámci koncernu Wienerberger. Názvy se skládají ze dvou výrazů – charakteristiky tašky a přípony Ton, jako Tondach. Číslovka za jménem tašky, stejně jako dřív, udává přibližnou spotřebu tašek na m2.

  • Nový název TRADITON odkazuje na tradiční drážkovou pálenou krytinu s přesným laťováním a nahradí původní jména Francouzská a Falcovka.
  • Název RENOTON zase napovídá, že tašky mají spojitost s renovacemi a označovat se tak budou posuvné tašky Brněnka a Hranice, ideální pro rekonstrukce.
  • Plochá taška Figaro je od teď PLANOTON a vychází z anglického plane – rovina.
  • Název pro Sambu s vlnou SENSATON je odvozen od sensation. Úvodní písmeno S napovídá mnohé o esovitém prohnutí tašky.
  • Latinské continiere je v Evropě základem názvu pro tvar jednožlábkové tašky, proto nový název tašky Stodo je CONTITON.

Pro snazší orientaci bude výrobce celý tento rok uvádět oba názvy (jak původní, tak i nový) současně.

Dokonale černá střecha – černá je cool a černá je moderní

Černá barva je na střechách už několik let trendem. Aby ale střecha byla opravdu krásná, musí být 100% černá. Tomuto požadavku vychází vstříc přelomová novinka – nová engoba s názvem grafen. Platí pro ni, že je černější než černá. V engobě grafen s dokonale jednolitou černou barvou budou nabízeny střešní tašky RENOTON 11, RENOTON 14, SENSATON 11 a PLANOTON 11.

 

Unikátní fotovoltaika pro hezkou střechu

Společnost Wienerberger reaguje na obrovský zájem o fotovoltaiku a přichází s inovativním systémem Wevolt X-Tile. Nejedná se ani o klasickou fotovoltaickou tašku, ani o běžný nadstřešní panel. Tuto převratnou novinku totiž tvoří fotovoltaické moduly, které se vkládají mezi běžnou krytinu a montují se zároveň se střešními taškami.

Odpadá nutnost instalovat nosnou konstrukci pro klasické solární panely a bonusem je úspora financí za běžnou střešní krytinu, kterou moduly nahradí. Jsou totiž řešeny tak, aby mezi krytinu dokonale zapadly a vše dobře těsnilo. Moduly dokonale splývají se zbytkem střechy, takže nijak nenarušují celkovou estetiku objektu. Odhadovaná průměrná návratnost investice je při optimálních podmínkách pod deset let. Moduly Wevolt X-Tile budou na trh uvedeny v první polovině roku 2023.

Přijďte si novinky prohlédnout na vlastní oči

Všechny představené novinky a mnoho dalšího bude připraveno na stánku Tondach na veletrhu Střechy Praha (koná se ve dnech 9. až 11. února 2023 v areálu PVA Expo Praha-Letňany). Rádi se vám zde budeme věnovat, zodpovíme vaše dotazy a pomůžeme s řešením vašich střech.

Střechy Praha 2023

Společnost Wienerberger srdečně zve na největší střechařskou výstavu Střechy Praha 2023, která se uskuteční ve dnech 9.–11. 2. 2023 od 10 do 18 hod., v sobotu od 10 do 17 hod. v PVA Praha-Letňany. Stánek bude umístěn na obvyklém místě v hale č. 3 u stánku 301 přímo naproti hlavnímu vchodu.

Komerční prezentace

V Tondachu začínají rok 2023 se spoustou novinek!