U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

UŽITEČNOSTI

Kategorie: Oznamovatel | Autor:

Příjemné teplo.

I když v zimních měsících budete pobývat delší dobu venku, můžete se prohřát, pokud u sebe budete mít tzv. termováček. Jeho použití je takřka neomezené. Pracuje na principu řetězové krystalizace náplně, čímž vzniká teplo až 54 °C, které vydrží poměrně dlouhou dobu. V prodejně Lavatherm v Bořivojově ulici v Praze 3 si můžete koupit řadu jeho variant – ohřívač rukou, vložky do bot nebo ledvinový a krční pás.

Na obkládačky s cirkulárkou.

Pro řezání obkládaček je na trhu k dostání několik typů ručních řezaček. Ještě více si usnadnit práci umožňuje novinka – malá přenosná řezačka napájená jednofázovým proudem (230 V), s rozbrušovacím kotoučem o průměru 15 cm. Jeho pomocí lze snadno rozměrově upravit jakýkoliv druh obkládaček i podlahových dlaždic, popřípadě i kameninových rour a podobných materiálů. Cena tohoto zařízení jen nepatrně přesahuje částku dva tisíce korun.

Pestrá paleta.

Moderní způsob barvení lnu, bavlny nebo viskózy umožňují nové barvy značky DUHA. Lze jimi barvit ručně, ale dokonce i v automatické pračce. Patnáct základních odstínů lze vzájemně kombinovat a tím si vytvořit přesně ten barevný tón, který se nám líbí. Jedno balení vyjde asi na 30 dkg tkaniny a zaplatíme za něj pouhých zhruba patnáct korun.

Když “barvožrout” nestačí.

Ve specializovaných prodejnách je k mání nový typ odstraňovače nátěrů, který zvládne i disperzní (vodou ředitelné) nátěrové hmoty a také epoxidové a polyuretanové barvy a laky. Funguje i za nízkých teplot (do 5 °C) a jeho vyšší viskozita umožňuje aplikaci i na svislé plochy. Jmenuje se ANTI COLOR 50, prodává se v plechovkách 1 kg za necelých 80 Kč nebo v kanystrech 5 kg za 390 Kč. et

UŽITEČNOSTI