U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

BENZÍNOVÁ SEKAČKA S ŘÍZENÝM MULČOVÁNÍM

Kategorie: Speciál – novinky v zahradní technice | Autor: jt

Benzínové i elektrické rotační sekačky mohou zvládnout víc než jen sekání a sběr posečené trávy. Např. sekačkám Gardena Hattrick se daří spojit sečení s provzdušňováním a model „Hattrick MulchCut“ umí i mulčovat.

   Aby sekačka dokázala drtit posečenou trávu na jemné částice, které zabrání vysychání půdy a působí i jako hnojivo, je nutné zaslepit výchozí otvor a namontovat speciální mulčovací křížový nůž. Bez takové montáže to dokáže nová řada luxusních sekaček Honda HRX.

   Jako jediná také umožňuje (pohybem jediné páčky) plynule měnit poměr mezi množstvím trávy sebrané do koše a množstvím, které jako mulč promění v hnojivo. To je důležité, neboť příliš mnoho mulče může naopak trávníku škodit!

   Sekačka se nabízí ve třech typech: jednodušší HRX 476C SX s mechanickým třírychlostním pojezdem (24 990 Kč), HRX 476C HX s plynulým hydrostatickým pojezdem (29 900 Kč) a HRX 537C HX EA se silnějším motorem 4,8 kW, hydrostatickým pojezdem a větší šířkou záběru (35 990 Kč).

   A co se skrývá za označením DE LUX? Robustní skelet, zhotovený z vyztuženého plastu. Pojistka v rukojeti sekačky, která při nájezdu na překážku zastaví nůž během dvou sekund a ochrání motor. Vyvážené travní koše. A čtyřdobé motory Honda OHC, které patří k ekologicky nejčistším a které pracují i v přerostlé či mokré trávě i ve svažitém terénu.

Popisy k obrázkům

Čtyřfunkční benzínová sekačka Gardena Hattrick MulchCut má vpředu provzdušňovací válec

Sekačka HRX 476C HX s motorem Honda GCV 160 o výkonu 4 kW, vykazuje hodinovou spotřebu jen 0,95 l Normalu

Autor fotografií: FOTO FISKARS, BRILL

BENZÍNOVÁ SEKAČKA S ŘÍZENÝM MULČOVÁNÍM