Uvažujete o sedátku?

Rubrika: Interiér

Malá sklápěcí sedátka jsou určena do sprchových koutů, kde jsou bezpečnou oporou především pro osoby s nějakými zdravotními problémy. Dají se však využít i jinde než ve sprše.

Bílé hranaté sedátko Ovo B najde uplatnění i v předsíních (3 190 Kč, RAVAK)

Pohyb na kluzkém povrchu ve sprše může být pro člověka, který trpí závratěmi, má nemocné nohy, případně jiný zdravotní handicap, velmi nepříjemný. Leccos se dá vyřešit tak, že do sprchového koutu namontujeme malé sedátko. Při sezení se takový člověk cítí mnohem bezpečněji a může se bez obav věnovat osobní hygieně, aniž by stále musel myslet na „pevnou půdu“ pod nohama. Ale i zdravý jedinec, který skáče jako srnka, sedátko ve sprše ocení – například při mytí nohou nebo při holení či depilaci chloupků na těle. Při odchodu ze sprchy pak sedátko jednoduše přiklopíme ke zdi.

Sklopné sedátko Bambus se hodí do interiérů, kde se upřednostňuje dřevo (1 150 Kč, SAPHO)

I když jsou tato sedátka určena hlavně do sprchových koutů, můžeme je instalovat i jinde. Vzhledem k tomu, že se dají sklápět, využijeme sedátko především tam, kde disponujeme omezeným prostorem, to znamená na chodbě, v předsíni, na verandě anebo třeba i na balkoně místo soupravy zahradního nábytku.

Na úzkém balkoně by souprava zahradního nábytku celoročně zabírala mnoho místa. Sklápěcí sedátko problém vyřeší (3 390 Kč, RAVAK)

Právě v předsíni se nabízí jedna z nejzajímavějších možností uplatnění sklápěcího sedátka. Podobně jako na kluzkém povrchu ve sprše někdy balancujeme při přezouvání bot. A židle či stolička, na kterou se pak při této činnosti rádi posadíme, může v úzké předsíni překážet. Zatímco sedátko přišroubované ke zdi nabídne kdykoliv oporu a po přiklopení jako by nebylo. Naopak, pokud si vybereme typ, který bude ladit s ostatním vybavením předsíně, může být pěkným doplňkem interiéru.

www.ravak.cz, www.sapho-koupelny.cz

TexT: MARTINA LŽIČAŘOVÁ
foTo: RAVAK, SAPHO A ARCHIV

Uvažujete o sedátku?

Uvažujete o sedátku?