Pořiďte si švestku

Všimli jste si někdy, jak výjimečným designem oplývá tato dřevina? Pokud ne, je nejvyšší čas si nějakou  „švestku“ domů pořídit. Zatímco se teď na jaře budete těšit pohledem na smetanové květy rozkvétajícího stromu za okny, může vaše ruka spočinout na kuchyňské lince či jiném kusu nábytku právě v tomto dřevodekoru.

 

Koupelnový nábytek Drevojas, model Drejo Plus v provedení švestka

 

Vaříme se švestkou

Jestliže nově zařizujete nebo rekonstruujete interiér kuchyně, správnou volbou pro vás může být právě kuchyňská linka v dekoru švestky. „Dřevo je stálicí na nábytkářském nebi, jeho design doslova nikdy nevyjde z módy. Navíc působí útulným dojmem – a ten do prostoru kuchyně určitě patří,“ říká Jiří Slovák ze společnosti Trachea, která vyrábí foliovaná nábytková dvířka.
Dřevodekor ve variantě švestka má výrazné letokruhy, které jsou kombinovány se světlými plochami. „Pokud foliovaným nábytkovým dvířkům v úpravě švestka vyberete atraktivní tvar frézování – například dvojitě lomený okraj, budete s výsledkem zcela jistě spokojení. Jako oživení linky s dvířky „ve štvestce“ doporučuji dřevodekor světlou trnku, který má světlejší zabarvení a celou kuchyň provzdušní,“ říká Jiří Slovák.

 

Otevíráme se švestkou

A když už se pro švestku rozhodnete, neopomeňte ani takový intreérový detail, jakými jsou dveře. I ty mohou nést design této výjimečné dřeviny. Skvěle to půjde s dveřním křídlem v dýze polenská švestka. „Dýha je jedinečným čistě přírodním materálem, který je vděčný nejen pro svůj neopakovatelný design, ale i nepopiratelnou kvalitu dýhy i samotného zpracování. Kdo chce pro sebe originál na dveřích, volí dýhu,“ uvádí Ota Meissner ze společnosti Sapelli. Obléknout do dýhy polenská švestka můžete například dveře Lotos. Krásu této povrchové úpravy skvěle doplňují jemné podélné kovové proužky. V kombinaci s plochým kováním pak dosáhnete skvělého efektu.

 

Myjeme se se švestkou

Ano, klidně si nad ní umyjte ruce a třeba i obličej! Pohodlně vám to umožní koupelnový nábytek z modelové řady Dreja Plus  v povrchové úpravě švestka. Atraktivní vzhled dekoru této české dřeviny skvěle koresponduje s prosklením v provedení mléčné sklo. Boční strany nábytku jsou pak kombinací zmíněného dřevodekoru a folie v bílém lesku. Skříňky díky tomuto provedení působí odlehčeným dojmem – skvělou práci tedy odvedou i v malometrážních koupelnách, kde právě bílá lesklá folie dokáže prostor opticky zvětšit.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

Pořiďte si švestku