U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

UHU inovace v lepení

Kategorie: Moderní dílna – speciál /pr článek/ | Autor:

Nové technologie a možnosti přináší i do této oblasti výrazný pokrok. Dříve nabízený sortiment několika druhů lepidel se rozrostl do někdy nepřehledných rozměrů. Rozhodli jsme se Vám dát několik zajímavých rad a podnětů, které Vám pomohou vybrat vhodné lepidlo a zvolit správný postup při opravách a lepení.

Univerzální pomocník

Lepidlo UHU power patří do skupiny kontaktních lepidel. Můžete s ním tedy lepit jak savé, tak nesavé materiály. U lepení nesavých materiálů musíte lepidlo nanést na oba očištěné a odmaštěné povrchy. Pozor! Nikdy při lepení neodmašťujte benzínem, je mastný, ale lihem nebo acetonem. Pak nechte asi 10 – 15 minut odpařit rozpouštědlo z lepidla a nakonec k sobě oba povrchy krátce, ale silně přitlačíte. Pamatujte si, že nejdůležitější je odpaření rozpouštědla, teprve pak stlačení povrchů!

   Lepidlem UHU power můžete bez problémů lepit také praskliny (makrolonové střechy pergol, akrylátové sprchové vaničky, apod.). Jednoduše naneste lepidlo na prasklinu a nechte vytvrdit. Lepidlo je pružné a zamezí dalšímu zatékání.

Nové možnosti lepení

Toto lepidlo je skutečně lepidlem nové generace – kombinuje pevnost vysokopevnostních lepidel s rychlostí sekundového lepidla – nevytvrzuje však tak rychle, tvrdne asi za 20 sekund. V praxi to znamená, že se nanáší pouze na jednu stranu a umožňuje nám po dobu 20 sekund korigovat spoj. Poté lepidlo zreaguje rychlostí sekundového lepidla a dostáváme velmi pevný, a pozor, i pružný spoj. Lepí celou řadu slepitelných porézních i neporézních materiálů včetně kůže, mnoha plastů, dřeva, pěnového polystyrenu, keramiky…

Dobrá rada: Nevíte si rady s vytrženým páskem u páskové obuvi? Vytrhlo se manželce či přítelkyni ucho z kabelky? Právě zde Vám pomůže lepidlo UHU Strong & Safe. Stačí nanést lepidlo do otvoru, pásek (ucho) vsadit a do 20 sekund přesně sesadit. Po této době spoj vytvrzuje. A je hotovo!

Opravy epoxidovou plastelínou

Také se Vám náhle ulomil kousek pískovce nebo dlaždice na terase? Máte trhlinu na venkovním schodišti? Potřebujete do sloupku vsadit kovový uzávěr branky? Takovýchto závad, která vyžadují okamžitou nápravu, mohou být desítky. Řešení přináší epoxidová plastelína UHU repair all. Díky svým vynikajícím vlastnostem má epoxidová plastelína UHU repair all širokou škálu použití: Je plně vytvrzená již za 10 minut, použitelná na vlhké podklady a pod vodou, brousitelná a přetíratelná. Hodí se všude tam, kde potřebujeme předměty spojovat, doplňovat materiál, ale i dokonale těsnit. Vydrolené hmoždinky, uvolněné panty, fixování skob – to vše je možné rychle vyřešit s epoxidovou plastelínou UHU repair all. Již není problém například utěsnit sáknoucí ventil u topení nebo bojleru, opravit chladič v autě i během cesty na chalupu, nebo opravit plechový sud na vodu, aniž bychom jej museli předtím vyprázdnit.

   S epoxidovou plastelínou UHU repair all se pracuje velmi snadno. Ostrým nožem nebo přiloženou špachtlí odřízněte potřebný kus plastelíny, plastelínu promněte navlhčenými prsty, až bude mít stejnou šedivou barvu (asi 1 minuta). Nyní máte asi 3 minuty na to, abyste plastelínou aplikovali na potřebné místo. Na závěr plastelínu uhlaďte a nechejte 10 minut vytvrdit. A je hotovo!

Dobrá rada: Nepodceňujte navlhčení rukou, plastelína se Vám nebude lepit na prsty a také se Vám bude lepe vyhlazovat.

K dostání u všech dobrých prodejců a v síti řetězců Bauhaus, Globus, Hornbach, OBI a dalších www.uhu.cz

Popisy k obrázkům

UHU inovace v lepení