U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

tržiště

Kategorie: Tržiště | Autor:

ÚLEVA PRO ZÁDA

Trápí vás bolavá záda? Vyzkoušejte Refit Ice gel s kostivalem a koňským kaštanem. Tento chladivý gel účinně pomáhá při bolesti zad, svalů a kloubů. Pouhou aplikací na bolestivá místa dochází k masivnímu prokrvení. Účinky výrobku jsou podobné jako při masáži, tedy okamžité a dlouhodobé. Gel se snadno vstřebává a nezanechává mastný film, proto jej můžete používat kdykoliv a kdekoliv. Stojí 138 Kč a lze koupit volně v lékárnách nebo na www.icegel.cz.

PRO MALÉ MOŘEPLAVCE

Mohou vyjet v loďce ze smrkového dřeva, chráněni nepromokavou stříškou (je také hnědá a zelená). Loďka, přepravující písek (hrací plocha 120 x 120 cm), je opatřena kvalitním nátěrem Sokrat s atestem pro dětské hry. Tvar je výhodný vzhledem k úložným prostorům na nářadí na přídi, ale můžete si pořídit i čtvercové hřiště (800 Kč) pouze s krytem nad pískovištěm (250 Kč) nebo i se stříškou (600 Kč). Toužíte-li po loďce, připravte si 1990 Kč. www.drevoslav.cz

PŘÍMOČARÁ PILA

Snadné a přesné řezání při práci v domácí dílně umožní přímočará pila Metabo STE 100 Plus. Je vhodná pro šikmé řezy do 45°. Má nastavitelný kyvný zdvih pro vyšší řezný výkon a při opotřebení uhlíků se automaticky vypne. Ochranný kryt se snadno vysune a výměna pilového plátku je jednoduchá. Příkon stroje je 680 W, počet zdvihů 1000 až 3000 za 1minutu a pila váží 2,6 kg. Cena 4990 Kč.

www.metabo.cz

PEČICÍ FORMA

Praktickou otevíratelnou kulatou pečicí formu používá řada hospodyněk. Teď k ní přibyla i hranatá otevíratelná forma, která díky rozevření bočních stran umožní snadno a pohodlně vyndat z pekáče moučník, nádivku a další pokrmy, které pak můžeme hezky naservírovat. Smaltované pečicí formy Fackelmann koupíte v běžné síti hypermarketů a v obchodech s domácími potřebami za zhruba 999 Kč.

BARVA NA STŘECHU

Speciální barva BALAKRYL STŘECHA je určena k jednovrstvým nátěrům na pozinkované (i nezoxidované) plechy a kovy, železné nebo ocelové krytiny, cementovláknité materiály a střešní krytiny. Nátěr v sobě spojuje vlastnosti základní i vrchní barvy – na rozdíl od jiných vrchních barev obsahuje navíc antikorozní pigmenty. Lze ji použít pro vnitřní i venkovní nátěry zejména střech a klempířských výrobků.

Barva nepění a má velmi dobrý rozliv. Cena Balakrylu Střecha se v balení 0,7 kg pohybuje podle odstínu od 135 do 145 Kč. www.balakryl.cz

UNIVERZÁLNÍ NABÍJEČKA

Nabíječka Varta V-Man je schopna nabít většinu mobilních telefonů, MP3 přehrávačů, iPOD, satelitní navigaci a ostatní zařízení s micro/mini či běžným USB portem. V balení je kromě příslušných adaptérů i takový adaptér, jenž umožní dobít zařízení, které kontroluje, zdali zapojený USB kabel zajišťuje i komunikaci (což je dobré u některých MP3 přehrávačů a mobilů). Stavové diody napoví, kolik energie ve V-Man zbývá pro dobití dalších zařízení, a informují také o samotném nabíjení interního Li-Ion akumulátoru. Plně nabitý V-Man nabije 2x mobilní telefon nebo až 10 x MP3 přehrávač. Nabíječka stojí 1299 Kč. www.varta-consumer.cz

DRŽÁK NA ROLETY

Závěsný univerzální držák umožňuje zavěsit stínicí techniku (rolety, žaluzie) na okna a dveře velice jednoduše, bez vrtání do rámů. Podle typu žaluzie či rolety zvolíme typ držáku, který zavěsíme na horní rám okna nebo dveří a do držáku pak upevníme stínicí techniku. Vyrábí Praktic, www.praktic.cz

CHYTRÁ HOUBA

Chytrá houba – Biodeur obsahuje mikroorganizmus Pythium oligandrum, který odebírá patogenním plísním a kvasinkám živiny, dokud je nezahubí, a pak odrůstá s pokožkou nebo nehtem. Biodeur je přípravek určený na nohy k zamezení jejich zápachu, potivosti a eliminování mykóz mezi prsty, na patách a ploskách. Má dlouhodobě ověřenou účinnost při aplikaci proti mykózám pod nehty na nohou bez zatěžování lidského organizmu, opilovávání nebo strhávání nehtů. Mohou ho používat diabetici, osoby s omezenou imunitou a další. K dostání v lékárnách, cena 319 Kč za balení 3 ks.

www.pythium.eu

ZAPOJTE SE DO SOUTĚŽE!

Oceníte při přípravě jídel moderní pomocníky? Pak se zkuste zapojit do soutěže na www.zena-in.cz. Soutěžním úkolem je napsat recept vámi vyzkoušeného pokrmu, který lze připravit v mikrovlnné troubě. Recept musí obsahovat seznam ingrediencí a postup přípravy. Spolu s receptem je součástí soutěžního úkolu i udělat fotografii tohoto jídla.

1. cena:multifunkční trouba pro všechny druhy vaření Jet Chief 369 SL v hodnotě 10 990 Kč. 2. – 3. cena: dvě mikrovlnné trouby Max 28 AL, každá v hodnotě 4 900 Kč.

Soutěž najdete na www.zena-in.cz/whirlpool, trvá do 30. 5. 2010.

MODRÉ TŘEŠNĚ

Novou kolekcí užitkového porcelánu s dekorem modrých třešní reaguje výrobce společnost Thun na dlouhodobý zájem zákazníků o tento sortiment. Kolekce čítá standardní soupravy talířů, větší i menší hrnky, dózy (na mouku, kávu, cukr, rýži, sůl, skořici, kmín, papriku a pepř), láhve na olej a ocet, máslenku, koláčovou zapékací mísu, koláčový talíř, mělkou mísu, prkénko a váleček na nudle. Všechny kusy lze bez problémů používat v mikrovlnných troubách a myčkách na nádobí. Koupíte v obchodních domech Kotva, nám. Republiky, Praha 1, TESCO MY na Národní třídě, Praha 1, ve firmě JOSH na Václavském náměstí, Praha 1 a obchodním domě TESCO MY na Kamenném náměstí 1 v Bratislavě.

KOŠ NA SAZENICE

Užitečným pomocníkem pro jarní práce na zahradě může být zahradní proutěný koš na sazenice či semínka. Snadno se přenáší, je lehký a navíc vybavený hrabičkami a lopatkou, které se dají pohodlně uložit za poutko. Všechny důležité věci při sázení tak mohou být na jednom místě.

Košík se prodává v různých velikostech a stojí od 320 Kč.

Více na www.almara-shop.cz

NEJEN PROTI KLÍŠŤATŮM

Před nepříjemnými parazity musíme chránit sebe i své zvířecí kamarády. Jde především o blechy a klíšťata, které mohou infikovat různým onemocněním zvířata, ale i nás – třeba zprostředkovaně, při škrábnutí drápkem apod. Na ochranu před klíšťaty, blechami, vešmi a všenkami jsou pro kočky i menší psy antiparazitární obojky Bolfo, případně stejnojmenný pudr, v ceně od 244 Kč. Obojky Kiltix ve třech velikostech jsou určeny pro psy a působí proti blechám a klíšťatům, stojí od 390 Kč. Přípravek Advantix spot-on (kapičky v pipetě) pro psy účinkuje nejen proti blechám a klíšťatům, ale odpuzuje i komáry a zabíjí larvy blech v bezprostředním okolí ošetřeného zvířete, cena je od 180 Kč. Přípravky koupíte u veterináře, v lékárně nebo v prodejnách chovatelských potřeb. www.kiltix.cz

VOŇAVÁ KOUPEL

Koupelové soli Matura staví na přírodních ingrediencích. Jejich základem je mořská sůl s příměsí sušených léčivých bylin či květů – například měsíčku, rozmarýny, levandule či růže. Směs doplňuje přídavek aromaterapeutických přírodních esencí s relaxačními či povzbuzujícími účinky. Každý druh soli působí specificky dle použitých bylin, květin a esencí. Například lázni s květy měsíčku se přisuzují zvláčňující účinky na pleť, relaxačně působí sůl s obsahem levandule a levandulové silice. Mandarinková sůl je určena pro těhotné ženy či malé děti. Skleněná dárková dóza o obsahu 150 ml stojí 90 Kč, 750 ml pořídíte za 300 Kč, kilogram volně vážené soli stojí 250 Kč. www.darky-dekorace.wz.cz

Popisy k obrázkům

tržiště