U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Teplo v roli elegánů

Kategorie: Teplo domova – příloha | Autor:

Topidla všeho druhu kráčejí mílovými kroky i na poli designu, aby upoutala na první pohled.

Dobře zvolená krbová kamna, především nadčasové modely, mohou zdobit váš příbytek po desetiletí. Esteticky se bez problémů začlení do nejrůznějších typů interiérů. V posledních letech se ve větší míře využívají další tradiční i méně obvyklé materiály. Nabízejí se kombinace skla a nerezu, plechu a kamene nebo keramiky. Kámen nebo keramiku lze například velmi dobře sladit s dalšími prvky interiéru, tedy s dlažbou, okenními parapety, schody, kuchyňskou deskou nebo zařízením koupelny. Mnozí výrobci nabízejí některé typy krbových kamen v desítkách barevných variant. Pořídit si lze také elegantní modely, které se mohou natáčet podle nálady a potřeby o 360°. Také krbové vložky, například s asymetrickým tvarem čelní strany, se stanou elegánem místnosti. Vzhled krbu je samozřejmě závislý na zvolené obezdívce. Některé firmy nabízejí komplexní služby od návrhu krbu až po jeho realizaci.

   Pro ty, kteří rádi mění podobu svého domova, není nic jednoduššího než si pořídit přenosný biokrb, který je možné postavit kamkoli, kde chcete zatopit. U volně stojících krbů na biolíh zažijete stejně jako u topidel na dřevo jedinečný pocit z mo hut -ného plamene a z příjemného tepla ohně. Samozřejmostí je regulovatelný plamen, opravdu velké typy jsou vybavené skrytými kolečky pro pohodlnou manipulaci.

   I některé radiátory se proměnily k nepoznání. V poslední době najdete na trhu takové, které v domácnosti dokonale vyniknou. Svou atraktivní vizáží se vám připomenou i v měsících, kdy se netopí. Radiátor tak může být „jen“ vkusným doplňkem, ale i dominantou místnosti. Stačí se jen odpoutat od standardní nabídky, najít odvahu pořídit si něco netradičního, a to nejen v obývacím pokoji, ale i v koupelně nebo třeba v předsíni.

Popisy k obrázkům

Lola (Cordivari), provedení leštěný nebo matný nerez či dekor, vertikální a horizontální. Radiátor může být vybavený háčkem na zavěšení ručníku nebo oblečení. Speciální povrchová úprava sluší jak klasickému, tak modernímu interiéru. Cena od 32 460 Kč. Goz Metal.

Teplovzdušná krbová vložka Bridge je obestavena tepelně izolačními deskami Calsil, čelo krbu tvofií kombinace žul Nero Assoluto antik (tmavá) a Kashmire White antik (světlá). Cena obestavby včetně vložky 98 000 Kč bez DPH. BeF Home.

Série LIVA se vyznačuje různým provedením – ocelovým, kamenným, s doplňkovým bočním prosklením… Topeniště je vyloženo vermiculitem, čímž je zaručena vyšší teplota spalování a lepší využití paliva. Centrální přívod vzduchu je sériově montovaný, dvířka jsou absolutně utěsněná, ovládací prvky tvofií ušlechtilá nerezová ocel. Cena modelu LOTUS Liva 2G 74 673 Kč. Fire Design.

Všechna velmi atraktivně vyhlížející kamna konceptu Jotul F 370 mají inovativní tvary a jsou doplňována detaily z různých materiálů. Přidáním bočních dekoračních panelů se umocní unikátní design. Ozdobná výplň Rákos se vyrábí v provedení černý a šedý lak. Cena 2 760 Kč. Jotul.

Biokrb Maine (Decoflame) bez komína, volně stojící model, který můžete jednoduše umístit do jakéhokoli prostoru. Efektivně doplní stávající vytápění. Doporučuje se používat vysoce kvalitní bioetanol pro decoflame® krby. Podstavec z kartáčované oceli, standardně černý rám, na přání v jiné barvě. Cena 99 900 Kč. Respektus.

Novinka firmy Caleido, představená na milánském veletrhu Salone del Mobile letos na jaře. Radiátor Shine se vyrábí v rozměru 182 x 59 cm ve dvou barevných provedeních. U radiátoru lze plynule ovládat intenzitu osvětlení. Cena v bílé úpravě 99 225 Kč, v černé 102 900 Kč bez DPH. Design Bath SE.

Krbová kamna LOTUS série 2000 splňují požadavek moderních kamen v klasickém designu, který je zdůrazněn ocelovými pásy, topeništěm z šamotových cihel, mohutnými litinovými dvířky, panty a možností kombinovat základní model 2060 s doplňky. Cena 71 587 Kč. Fire Design.

Teplovzdušná krbová vložka Blanzek V720CP, korpus krbu tvofií liaporové tvarovky, plynosilikát a kámen žula Shanxi Black v síle 20 mm. Cena obestavby včetně krbové vložky 89 600 Kč bez DPH. BeF Home.

Morso 7642, litinová konvekční kamna s výsuvným zásobníkem. Díky technologii, která využívá pfiedehřátý sekundární vzduch, zůstává sklo čisté. Přívod terciárního vzduchu zajišťuje ekologicky šetrné spalování i výraznější úspory. Cena 68 905 Kč. BMK – Morso.

Radiátor Rosy Graphic Totem (Cordivari) v horizontálním i vertikálním provedení. Grafický model znázorňuje pojetí plynulosti, kdy kompozice díky rovným, obloukovým a paralelním liniím vypadá, jako by byla v pohybu. Barveno ekologickým epoxidovým práškováním. Cena podle rozměrů od 14 640 Kč. Goz Metal.

Teplo v roli elegánů