Letní kuchyň

Rubrika: Interiér

Chcete mít v zahradě místo, kde se dá pohodlně vařit, grilovat i stolovat na čerstvém vzduchu? Postavte si venkovní kuchyň. Není to levná záležitost, ale prožijete tu spoustu pěkných chvilek a gurmánských potěšení.

Nejdůležitější je najít na zahradě správný koutek, kde můžete vařit a slavit, aniž byste rušili sousedy kouřem a hlukem. Kam půjde přivést elektrický proud, voda a kde vyřešíte odpad, který potřebuje funkční venkovní kuchyňská linka. Tu můžete podle podmínek umístění vybavit kromě grilu také pecí na chleba a pizzu, udírnou, chladničkou, dokonce i myčkou nádobí.

Kam s ní?
Na zpevněném podkladu pak postavíte altán či zastřešenou pergolu, abyste si vaření v přírodě mohli užívat i v deštivém počasí. Zděná letní kuchyň ale může stát i pod širým nebem nebo hned u domu, třeba na verandě nebo v přilehlé stodole. Pod střechu lze umístit klasický kuchyňský nábytek, ale častěji se kuchyň vyzdí z pálených cihel nebo z tvárnic a následně se omítne.

NÁŠ TIP
Luxusní venkovní kuchyně se staví z pískovcového kamene. Můžete si ji vybudovat sami, nebo si ji dát vyrobit na míru specializované firmě. Záleží na tom, kolik financí chcete do svého relaxačně kulinářského zátiší investovat.

www.hrdina-piskovce.cz, www.fresh-concepts.cz, www.sleviste.cz, www.give.cz, www.catler.cz


Letní kuchyň se dá levně vytvořit na zápraží domu. Postačí zpevněná podlaha, zastřešení, větší gril, stůl se židlemi a pár poliček na stěně. (Tchibo)


Ve velké zahradě si můžete dovolit zastřešenou komfortně vybavenou letní kuchyň z kamene. Kuchyně v zahradě je obvykle zastřešena pálenými taškami, kámen doplňují dřevěné prvky. (Hrdina České pískovce)


Venkovní krb na verandě. Ani u něj by neměla chybět voda, třeba jen v podobě výlevky na stěně.


Zahradní kuchyně WWOO, které u nás realizuje Fresh Concepts, jsou vyrobeny z odolného, téměř bezúdržbového betonu. Tento designový projekt Piet-Jan van den Kommera je přizpůsobený pro každodenní život. Vybavíte ho dle vlastních potřeb. (WWOO)

 

Na plynovém grilu Alabama od německé společnosti Activa rychle a chutně nasytíte společnost až deseti přátel. Má tři výkonné ploché hořáky z nerezu s horním krytem, který vede tuk mimo plamen. 6 999 Kč. (Slevište.cz)

 

Se svými 38 cm grilovací plochy je keramický gril a pec v jednom je BIG GREEN EGG MEDIUM skutečně všestranný. Griluje, udí, dusí nebo peče až pro 8 osob. 30 595 Kč. (GIVE)

Připravila. Helena Štětinová
Foto: Robert Virt a archiv firem

Letní kuchyň