Překvapivé možnosti palubek

S barvami si lze doslova vyhrát

Zadá-li se do cizojazyčného slovníku výraz „vintage“, objeví se nejčastěji významy: zastaralý, špičkový nebo výběrový. A v podstatě všechny tři výrazy jistým způsobem vyjadřují podstatu nové kolekce dřevěných krytin od švýcarské firmy Bauwerk. Kolekce Vintage Edition propojuje moderní individualismus s atmosférou starobylosti a s prvky nostalgie. Kombinuje inspiraci získanou v prostředí Long Islandu i Paříže, vzbuzuje emoce a probouzí vzpomínky. Barevné dekory různých odstínů, novinovou a orientální grafikou, vždy ve spojení s patinou, starobylým, neopracovaným až opotřebovaným vzhledem a originalitou, žádná palubka se neopakuje, si můžete prohlédnout  a pořídit v showroomech KPP.

 

Inspirací je nostalgická atmosféra starých interiérů

Tisíce možností ke kombinaci
Vintage Edition je moderní kolekce dvouvrstvých dřevěných podlah značky Bauwerk, která vznikala ve spolupráci s interiérovou designérkou Virginií Maissen z kreativní agentury Gustave se sídlem v Curychu. Inspirací se stala krása oprýskaných fasád, stářím provoněných interiérů, uměleckých ateliérů. Nechybí však ani prvky moderního urbanismu. Výrobce deklaruje, že krytinu lze sestavit 2 047 různými způsoby. Prostor pro variabilitu a tvůrčí řešení vytváří několik barevných vzorů, struktur, originálních potisků i způsobů pokládky. Parkety lze skládat čtyřmi různými způsoby, od dvou typů paralelní pokládky po rybí a anglický vzor. V každém interiéru, v soukromém obydlí i ve veřejných prostorách butiků, kaváren i třeba podnikových showroomů, s touto novinkou docílíte originality, individuálního přístupu a unikátnosti.

 

Trend opotřebovanosti

Parkety lze skládat čtyřmi různými způsoby

Podkolekce Vintage Edition Unopark, kterou na český trh dováží firma Kratochvíl parket profi, zahrnuje 11 dekorů, čtyři pestrobarevné, nabízené ve dvou různých odstínech, další bílý jednobarevný. Nechybí zajímavý dekor Mandala inspirovaný orientálními perskými koberci či alternativní novinový vzor. Dekory jsou nové a trendy, přesto ze sebe vyzařují patinu a nádech opotřebení. Jak říká sama návrhářka Virginia Maissen, v této kolekci není nic dobře nebo špatně, spíše jde o smysl pro kombinaci a individuální uspořádání. Patina krytině mimo charakter jedinečnosti dodává i příjemný hřejivý pocit.
Palubky jsou z výroby ošetřeny několika vrstvami matného laku, vysoce odolného vůči poškození. Dvouvrstvé parkety o rozměrech 470 x 70 x 11 mm nesou vrchní nášlapnou vrstvu z dubu tloušťky 4 mm. Krytina se k podkladu lepí na pevno a umožňuje pokládku na podlahové vytápění. Cena za 1 m2 včetně DPH začíná od 2.592 korun.
Pro více informací navštivte www.kpp.cz.

TEXT: REDAKCE
FOTO: KPP

Překvapivé možnosti palubek