Správné větrání zamezí zbytečnému úniku energie

Větrání v chladných měsících se často podceňuje a hlavně omezuje kvůli obavám ze zbytečné ztráty tepla v místnosti. Správným větráním však interiér výrazně neochladíme, naopak dovnitř přivedeme dostatek čerstvého vzduchu a snižujeme hodnotu CO2. Možná nevíte, že 90 % svého času lidé v Evropě tráví uvnitř místností a v zimním období dokonce ještě více. Větrání a přísun čerstvého vzduchu je tedy pro zdravé vnitřní prostředí velmi důležité.

 

TIP 2: Máte-li rádi absolutní pohodlí, pak nejen při větrání oceníte dálkově ovládané střešní okno VELUX INTEGRA. Jeho součástí je chytrý dotykový ovladač, pomocí něhož můžete okno velmi snadno ovládat. Navíc si můžete vybrat z nabídky předvolených programů a nechat inteligentní systém, aby se o všechno postaral sám. Užitečné funkce jako dešťový senzor nebo frekvence a intenzita větrání využijete zejména ve chvílích, kdy se potřebujete věnovat rodině nebo nejste právě doma.

 

 

 

 

 

 

TIP 3:Větrejte krátce, ale intenzivně. Stačí na 5–10 minut otevření více oken najednou, nejlépe 3x denně. Vzduch uvnitř místnosti se rychle vymění, aniž by se konstrukce domu výrazně ochladila. V místnosti se snažte udržet správnou pokojovou teplotu, a to zhruba 21 °C.

 

 

 

 

 

Tepelným ztrátám zabrání i venkovní roleta
Venkovní roleta je praktickým doplňkem zlepšujícím tepelně-izolační vlastnosti střešních oken během zimy. Spolehlivě brání únikům tepla z interiéru až o 17 %. Navíc chrání okno před poškozením při špatných povětrnostních podmínkách, tlumí venkovní hluk
z deště a krupobití a poskytuje obyvatelům dostatek soukromí. Umožňuje také úplné zatemnění místnosti. V letním období funguje zároveň jako blokátor proti přehřívání interiéru, prostup tepla dokáže snížit až o 97 %.

TEXT: REDAKCE
FOTO: VELUX

 

Správné větrání zamezí zbytečnému úniku energie