Slaďte si interiér snadno a efektně

Nejčastější otázkou, která stojí na začátku návrhu každého interiéru, je, jakým způsobem propojit – sladit všechny jeho části, aby celý prostor působil kompaktním dojmem. My známe odpověď… je překvapivě jednoduchá.

 

Interiér sladěný motivem Tulip


Vše se bude týkat správné volby barevného a materiálového řešení dílčích interiérových prvků. Pokud si stanovíte jeden oblíbený, preferovaný styl, a ten pak citlivě použijete ve všech prostorách domu či bytu, máte jistotu, že nakonec bude váš dům či byt sladěný skutečně do posledního detailu.

Obklad stěny v koupelně Grafosklem

K promítnutí vybraného – společného motivu se dokonale hodí čelní plochy kuchyňské linky nebo i jiného velkoformátového nábytku, celoskleněné obklady za televizí, v koupelně či kuchyni, celoskleněné stěny, skleněné výplně dveří, zábradlí, skleněné desky jídelních či konferenčních stolků….V podstatě se jedná o stěžejní prvky, které na sebe strhnou pozornost a přitom zaručí, že interiér nebude společným motivem přesycený…

 

Celoskleněná stěna

Designové sklo
Použijte ve svém interiéru tento moderní materiál. A pozor – nejen v jeho úžasné čiré, mléčné či jinak zabarvené podobě, ale také opatřené vnitřním digitálním tiskem. „Originální sklo Grafosklo z dílny J.A.P může nést libovolný motiv, obrázek nebo fotografii. V interiéru má přitom obrovské uplatnění! Lze jej využít jako celoskleněné dveře, obklad za kuchyňskou linku, stěnu, obklad nebo skleněnou výplň zábradlí či desku jídelního, popřípadě konferenčního stolku. Jediný motiv květin nebo lístků zakomponujete díky této technologii takřka všude v domě či bytě,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P.

 

TIP DESIGNÉRA:
Čelní plochu také vší knihovny může tvořit celoskleněný panel Grafosklo s motivem MAGNOLIA. Ovšem – lístkový motiv nemusí mít podobu pouze digitální grafiky. Do Grafoskla lze zatavit také opravdové vylisované listy z vaší zahrady či textilii opět v tomto dekoru.

 

Designový interiér s dekorem Litera

 

Nábytková kuchyňská dvířka Trachea s digitální grafikou Overface

Výjimečný nábytek
Vybavení interiéru, to je zejména nábytek – tady lze preferovaný dekor použít na hladkých nábytkových plochách. Rozkvést mohou odteď jakákoliv nábytková dvířka, a to s digitální grafikou Overface.
„Není žádná překážka, která by znemožnila rozkvést například vaší kuchyňské lince, šatní skříni, knihovně či dalším plochám tohoto typu. Technologie Overface dokáže opatřit libovolná nábytková dvířka vybraným grafickým povrchem. Vybírat lze jak ze standardní nabídky motivů, tak i mnohamilionové databáze, která uspokojí vkus každého zájemce. Z tradičního kusu nábytku se v mžiku stane designový kousek,“ informuje pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea.

 

TIP DESIGNÉRA:
Prostor kuchyně je spíše čistě funkční částí bydlení. Vzhledem k požadavku na čistotu a praktičnost zde není místo pro dekorace a okázalé doplňky. O to více oceníte možnost pohrát si s čelní plochou linky – s nábytkovými dvířky. Technologie Overface jej opatří nejen společným lístkovým dekorem, ale také vaší osobní fotografií, například s podzimně zabarveným listím…

 

Příjemnou atmosféru zaručuje dekor Magnolia

 

Decentnější a výraznější řešení koupelnového nábytku pomocí potisku Overface

Stylovost na každém kroku
Sladění interiéru jedním motivem a ucelenou škálou barev se týká rovněž prostoru koupelny, který je v tomto ohledu stále ještě opomíjený. I koupelnový nábytek může nést vysoce designovou roli!
„Pokud toužíte po výjimečném interiéru, je třeba zaměřit se také na vybavení a návrh sociálního zázemí. Originálním prvkem bude zcela jistě koupelnový nábytek značky Myjoys, který vyniká stylem povrchového provedení – zásuvkami se skleněnou čelní plochou a exkluzivní design tapetou,“ prozrazuje Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu Myjoys.

 

TIP DESIGNÉRA:
Není báječné, že vysoký design zavítal také do koupelny? Koupelnová skříňka MYJOYS může mít kromě dvouzásuvkové také jednozásuvkovou odlehčenou variantu a navíc: vnitřní tapetu si můžete vybrat podle vašeho vkusu ze standardní nabídky výrobce, popřípadě mnohamilionové databáze fotografií…

 

Celoskleněné dveře s jarním motivem

 


Dveřní křídlo a obkladový systém Sapeli

Na detailu záleží
Neméně důležitým prvkem, ať už v domě nebo bytě, jsou dveře. I když by se mohlo zdát, že u dveřního křídla jde pouze o funkčnost, opak je pravdou. „Požadované úrovně sladění interiéru lze dosáhnout jedině se zaměřením na detaily. Třešničkou na dortu dozajista budou designové dveře Sapeli v některé z nabízených – atraktivních povrchových úprav a samozřejmě se skleněnou výplní v preferovaném, například květinovém dekoru.
V naprosto totožném provedení můžete mít kromě dveřního křídla také designový obklad – opět z dílny Sapeli, se zakomponovaným skleněným panelem se vzorem květin. Sladění interiéru pak bude stoprocentní,“ dodává Ing. Aleš Ullmann z obchodního oddělení Sapeli.

 

TIP DESIGNÉRA:
Obkladový panel s dveřmi Sapeli, sladěný sklem s lístkovým motivem, působí dokonale sehraným dojmem. LED diodové osvětlení z něj navíc dělá také zdroj příjemného osvětlení a výjimečné atmosféry. Designové obložení se může stát také solitérem v ložnici nebo obývacím pokoji či hale.

 

Koupelnový nábytek Myjoys

 

Popusťte uzdu fantazii a získejte originální a dokonale sladěný domov… S jedním motivem, použitým na rozdílných materiálových podkladech a interiérových prvcích, to dokážete snadno a s dokonale efektním výsledkem.
Ovšem využít těchto zajímavých technik, které dají nábytku, dveřím, obkladům a dalším zařizovacím předmětům originální vzhled, můžete samozřejmě i individuálně, tedy na jednotlivých kouscích. Třeba na koupelnových či kuchyňských skříňkách, nebo na interiérových dveřích.

Materiál vznikl na základě spolupráce se společností J.A.P., www.sklo-jap.cz, Trachea, www.trachea.cz, Sapeli, www.sapeli.cz a Myjoys, www.myjoys.cz.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: J.A.P., SAPELI, TRACHEA,  MYJOYS

 

 

 

Slaďte si interiér snadno a efektně