Ekologický podpalovač do kamen i do krbu

Oheň byl předchůdci moderního člověka využíván od doby před přibližně 1,5 milionem let. S ohněm se do rukou člověka dostala ohromná síla – oheň nejen zahřál a umožnil tepelnou úpravu pokrmů, ale také ochránil před divokou zvěří a dodal světlo. Dnes už byla řada funkcí ohně nahrazena jinými zdroji, nicméně kouzlu plápolajícího ohně se nic nevyrovná. Pro usnadnění rozdělávání ohně přináší tradiční česká značka SOLO ekologický podpalovač SVITKY, které si poradí i s nedostatečně vyschlými polínky.

 

Ač se může zdát obyčejné rozpálení kamen či krbu v dnešní době hračka, stačí vlhké či nedostatečně vyschlé polínko a hned máme nedobrovolně program na část večera. Pokud chcete mít jistotu, že proces rozdělání ohně zvládnete v rekordním čase, sáhněte po ekologickém podpalovači SOLO svitky.

 

 

Jedná se o svitky z dřevité vlny původem z Orlických hor, které představují velmi intenzivní podpalovač – svitky se snadno a silně rozhoří a bez problémů pomohou k plamenům i okolnímu dřevu/uhlí/briketám. Svitky jsou napuštěné parafínem, který zajistí snadné a rychlé zapálení jakéhokoliv topného materiálu a to bez kouře či nežádoucího zápachu. Tyto ekologické svitky jsou oblíbené u výrobců krbových kamen, nepoškozují totiž litinový vnitřek kamen. Historie tohoto produktu je více než 100 let stará, kdy se svitky využívaly k podpalování kotlů parníků.

 

 

SOLO svitky hoří po dobu 10 – 12 minut, bez jakéhokoliv zápachu a poradí si i s navlhlým dřevem Hodí se pro podpálení ohně na grilu, v krbu, kamnech, či rozdělání ohně v přírodě.

TEXT: REDAKCE
FOTO: SOLO

Ekologický podpalovač do kamen i do krbu