Sejeme a sázíme

Rubrika: Zahrada

Drobné ruční nářadí z odolného materiálu Fiber Comp je letos nově v barvě fialek a lilie, 109 a 169 Kč (Fiskars)

Při jarních pracích na záhonech si vezmeme k ruce šikovné pomocníky.

Po zrytí a uhrabání záhonů se pustíme do té příjemnější činnosti – setí a sázení. Po ruce budeme mít malou motyčku, případně ruční vidle na menší úpravy zeminy.

Dib dab slouží jako sázecí kolík, jamkovač pro výsev semínek a tříhrotová brána k vytvoření řádků, 259 Kč (Zelená domácnost)

Pro setí semínek vytvoříme v půdě řádky pomocí jednoduchého nebo tříhrotového secího kolíku, na dlouhé záhony vyjedeme se secím kotoučem.
Do jeho zásobníku nasypeme semínka, u některých lze zvolit velikost otvoru pro semena a vzdálenost výsevu. Bez ohýbání zad vedeme kotouč pomocí dlouhé rukojeti po záhonu a semínka padají do řádku.

Sazeč pro sázení předpěstovaných rostlin nebo květinových cibulek, 262 Kč (WOLF-Garten)

Pro sázení drobnějších sazeniček se vybavíme sázecím kolíkem, kterým uděláme potřebné otvory. Kolík může být rovný, nebo s rukojetí do „L“ či „T“. Vytvoření správné hloubky jamky usnadní rysky na kolíku. Pro cibuloviny nebo větší rostliny nabízejí výrobci speciální široký dutý kolík, sazeč. Na větší jamku je vhodná sázecí lopatka.

Jaro se blíží

Jako letošní novinku přináší Fiskars zemní vrták Quik Drill. Průměr čepelí má 10, 15 nebo 20 cm, vyvrtá otvor s hladkými okraji, nezasekává se na malých kamenech a kořenech. Kromě sázení cibulek, rostlin, keřů a stromů ho využijeme při provzdušňování a prohnojování půdy, mísení kompostu či vrtání kompostovacích jam. Quik Drill má odolnou 110 cm dlouhou ocelovou násadu, vyměnitelné čepele a rukojeť z kompozitního materiálu FiberComp.

www.fiskars.cz, www.wolf-garten.cz, www.gardena.cz, www.zelenadomacnost.com

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: ARCHIV FIREM A SHUTTERSTOCK

Sejeme a sázíme