U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Sálavé panely

Kategorie: Dílna | Autor: ZI

V podstatě jde o topení na elektriku, příjemný pocit však lze dosáhnout za kratší dobu s úsporou 15 až 20 % energie než při vytápění klasickými

tělesy.

Deskové zářivé topné těleso Haverland vysílá teplo z ocelové desky do okolního prostoru v tepelných vlnách. Sálavé panely nevyhřívají mezilehlý vzduchový prostor, ale předávají teplo přímo lidem, stěnám a všem pevným předmětům. Zatímco klasickými radiátory vytápíte především vzduch, který ohřátý proudí do horní části místnosti, se sálavým panelem je střední teplota vzduchu nižší a také rozdíl teploty mezi podlahou a stropem je malý (většinu tepla tak neztrácíte střechou). Navíc zářivé vlny vysílané deskovými zářivými topnými tělesy s plošným obvodem neprocházejí sklem, takže neztrácíte teplo okny. Jak je to tedy s výhodami panelu Haverland?

* Šetří více než 25 % energie

* Naprosto nehlučný

* Okamžitý účinek

* Rychlé dosažení teplotní pohody

* Rovnoměrné prohřívání prostoru

* Vhodný pro alergiky (nevíří vzduch ani prach)

* Nevysouší vzduch a nespotřebovává kyslík

Panely jsou elegantní do každého interiéru, ve variantě buď na kolečkách, nebo je lze připevnit přímo na zeď. Všechny typy mají zabudovaný prostorový termostat, pojistku proti přehřátí, kontrolku, přepínací stupně příkonu a možnost připojení na časový spínač.

Sálavé panely