U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Radost bez hranic

Kategorie: Editorial | Autor:

V neděli jsme rozsvítili na adventním věnci první svíčku a připomněli si, že do Vánoc zbývají necelé čtyři týdny. Čas shonu, někdy až trochu hektického, který doprovází nakupování dárků. Už máte jasno, čím uděláte svým blízkým největší radost? Pokud ne, najdete inspiraci také na stránkách naší „dvanáctky“.

   Snažili jsme se, aby dnešní tipy v Tržišti trochu vybočovaly z běžných informací o nových výrobcích z nejrůznějších oblastí chatařsko-chalupářského zájmu. Ale nakonec jsme si řekli: proč vyhledávat jenom dárečky s vánoční tematikou? Blíží se svátky radosti – a věříme, že pánům udělá obrovskou radost třeba kvalitní značkové nářadí do dílny nebo akumulátorový vysavač do auta, dámám třeba kávomlýnek či kuchyňská váha podobná té, co mívala babička. A čím uděláte největší radost dětem?

Domeček na hraní je jasná trefa!

   Ptáte se, co nás vedlo k těmto úvahám? Začali jsme si totiž v redakci vyprávět, co kdo komu chystá doma pod stromeček.

Chcete to slyšet? Akumulační nůžky na vystříhávání okrajů trávníku, přímočarou pilku, formu na bábovku a také vysoušeč vlhkých bot.

   Možná se v některých rodinách traduje, že to, co je „potřebné“, není dárek. To je hloupost. Už úvodem jsme si přece připomněli, co je motivem obdarování…

   A jestli chcete koupit ještě nějakou maličkost, zajděte do knihkupectví. V obrovské záplavě knih nepřehlédněte útlou knížečku s názvem Vánoční svátky o století zpátky Kamily Skopové. Dočtete se například i to, že si lidé při čekání na vánoční svátky i při nich hodně zpívali. A při štědrovečerní hostině obepnuli nohy stolu řetězem v důvěře, že řetěz spojí rodinu po celý příští rok.

Přejeme vám všem hezké Vánoce (a 27. 12. si nezapomeňte koupit „jedničku“)

Vaše redakce

Radost bez hranic