Pečeme a zapékáme

Rubrika: Interiér

Při pečení se neobejdeme bez kvalitního pekáče nebo zapékací mísy.

Součástí široké kolekce stolního nádobí z porcelánu, zdobeného jemným rýhováním, je i několik typů zapékacích nádob (Portmeirion, prodává Stonebridge)

Velikost a tvar volíme podle připravovaného pokrmu – na výběr máme pekáče a zapékací formy oválné, kulaté, hranaté i obdélníkové, hlubší i mělčí, s poklicí i bez ní, také menší misky na přípravu jednotlivých porcí.

Ani forma na klasický moučník - bábovku nemusí být fádní. Tato je součástí stolní keramické kolekce se smetanovo-zeleným dekorem oliv, proužků a čárek (Tereza Divišová - Keramika)

Vyplatí se zvolit materiály, které odolávají teplotním rozdílům, jsou pevné, snadno se čistí a jejich povrch se jen tak nepoškrábe.

Pekáče a formy mohou mít atraktivní vzhled, takže v nich můžeme pokrm servírovat rovnou na stůl. Proto jsou stále oblíbenější nádoby z keramiky a varného porcelánu. Někdy bývají i ve stejném designu jako jídelní servis.

Keramický pekáč s víkem skrývá uvnitř atraktivní barevný glazovaný vzor. Víko lze položit na pekáč i obráceně a připravovat v něm současně další pokrm (Hrnčířství Kalfus)

www.hrncirstvi.cz, www.tera-cota.cz, www.hrncirsketrhy.cz, www.stonebridge.cz, www.lagartija.cz, www.pottenpannen.cz, www.ikea.cz, www.emilehenry.com, www.villeroy-boch.com

TEXT: IVA TVRZOVÁ
FOTO: MICHAL TVRZ A ARCHIV FIREM

Pečeme a zapékáme

Pečeme a zapékáme