První šampon, který mají zvířata ráda

Rubrika: Mazlíčci

Na český trh se dostává šampon, který vychází vstříc potřebám všech chovatelům, kteří chtějí svým zvířecím společníkům poskytnout příjemnou koupel, která zbaví srst nežádoucích pachů a nečistot a napomůže k ochraně před napadením parazity. Výhoda šamponu EPIVET spočívá především v unikátním přírodním složení, repelentním účinku a pH neutralitě.

 

 

 

Šampon najde největší využití u psů, ale vhodný je pro všechna zvířata

 

„Šampony pro zvířata jsou na trhu už delší dobu. Unikátnost výrobku EPIVET spočívá v tom, že má složení vybraných bylin a přírodních substancí, které zajišťují zklidňující a protizánětlivý účinek,“ říká Lubomír Chmelař, veterinář společnosti Energy Group. Vedle bylinných extraktů a přírodních silic obsahuje šampon termální vodu z vřídla Podhajska. EPIVET najde největší využití samozřejmě u psů, ale vhodný je pro všechna zvířata, jež dobře snášejí koupel. Zároveň není potřeba obtížně volit produkt podle typu srsti. EPIVET poskytuje univerzálnost, minimálně dráždí, vykazuje pH neutralitu a působí protizánětlivě. Použité silice především tymiánu a rozmarýnu spolu s jablečným octem zaručují přirozené repelentní účinky. „Pro chovatele bude zajímavá zpráva, že repelentní efekt proti klíšťatům přetrvává minimálně 14 dní bez zatěžování zvířete toxickými látkami běžně používaných prostředků,“ konstatuje Lubomír Chmelař. Dosavadní zkušenosti a testy ukazují, že produkt téměř nedráždí oči, přesto se doporučuje je při koupeli chránit.

 

EPIVET vykazuje pH neutralitu a působí protizánětlivě

 

A jak šampon funguje? Olejovité silice se váží na kožní tuk a prostupují do povrchových vrstev chlupu. Silice mají typickou vůni, kterou zvířata snadněji přijímají „za svou“. S vůní je spojen odpuzující účinek proti zevním parazitům. EPIVET byl vyvinut, vyroben a kontrolován ve shodě s požadavky normy ISO 9001:2008 a je k dostání ve flakonu o objemu 200 ml. Stojí 248 Kč.

 

 

Jak šampon používat

– Naneseme trochu šamponu na mokrou srst a dobře do ní vetřeme.

– Necháme působit asi dvě minuty a poté důkladně opláchneme vodou.

– Pokud šampon málo pění, je srst příliš mastná. Pak šampon naneste znovu a opět dobře opláchněte.

– EPIVET uchovávejte v suchu při teplotě 10 –2 5 °C a chraňte před mrazem.

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: ARCHIV A THINKSTOCK

 

 

 

 

První šampon, který mají zvířata ráda