Prostírání oblékne stůl

prostírání s krajkou

Kombinaci proužků a kostiček oživí růžová bavlněná krajka. 299 Kč (Na-chalupu.cz)

Ať už máme raději stůl s ubrusem, či bez něj, prostírání pod talíře většinou nechybí nikde. Kromě toho, že chrání desku stolu před vznikem nevzhledných skvrn, které může způsobit horké dno talíře, doladí vzhled jídelny přesně ve stylu, jaký preferujeme.

Možností, jak prostírání může vypadat, je celá spousta. Pro jeho vzhled i užitné vlastnosti je zásadní především materiál. Častou volbou je textil v mnoha podobách, najdeme tak prostírání šitá, pletená, háčkovaná i drhaná. V případě zašpinění lze takové prostírání snadno vyprat.

prostřený stůl

Dostatečně silné prostírání poslouží také jako podložka pod hrnec. 569 Kč (Westwingnow.cz)

kulaté prostírání

Přírodní materiály jsou odolné i krásné. 364 Kč (Bella Rose)

Spletené přírodniny, bambus nebo korek pojí příjemný vzhled a odolnost. Pro venkovské interiéry jsou jako stvořené a nejlépe vyniknou, pokud je použijeme s dalšími doplňky ze dřeva či lnu. Dobře však vypadají také v kombinaci s moderním zařízením. Možnosti údržby pak velmi závisí na konkrétním zpracování, s většinou skvrn si poradí navlhčený hadřík. Plastová prostírání jsou díky omyvatelnosti skvělou volbou pro rodiny s malými dětmi. Typická je pro ně výraznější barevnost a široká nabídka motivů, které tak můžeme přesně přizpůsobit stylu místnosti.

modrý kanafas, prostírání

Modrá žakárová tkanina s jemným ornamentem podtrhne tradiční styl chalupy. 390 Kč / 4 ks (Na-chalupu.cz)

TEXT: Veronika Cerhová
Foto: Archiv firem

Prostírání oblékne stůl