Novým trendem jsou chaty a chalupy na horách

Rubrika: Market

Dřívější generace si pořizovaly chaty někde na okraji vesnice či úplně na samotě u lesa. Dnes je to ještě také celkem běžná praxe. Zejména lidé, kteří žijí v bytě, touží po útočišti, kam by mohli uniknout na víkend. Novým trendem jsou ovšem chaty a chalupy na horách.

Zábava nejen pro vášnivé lyžaře

Letošní rok byl důkazem, že se do Česka zase vrací pořádné zimy, a tak mnozí lidé možná zase začnou jezdit spíš do českých hor než do Rakouska. Naši jižní sousedi se sice chlubí lepšími sjezdovkami i hotely, ale chatě, kde jste svým vlastním pánem, se to rozhodně nevyrovná.

Kdo si koupí nemovitost na horách, často třeba na úvěr ze stavebního spoření či hypotéku, využívá ji pochopitelně častěji než jednou do roka, když se vydá lyžovat. Ostatně česká pohoří nabízí mnoho zábavy i v létě. Turistika neomrzí a třeba Špindlerův Mlýn a okolí jsou plné příležitostí, jak strávit dovolenou. Užijete si bobovou dráhu, adrenalinové aktivity i bazén.

Chatu lze pronajímat dalším lyžařům

V čím lukrativnější lokalitě koupíte chatu, tím větší šanci máte, že vám začne vydělávat. Někteří si tedy kupují chaty a chalupy na horách za účelem investice. Není to zrovna levná záležitost, nicméně půjčka na takový účel dává smysl. Lyžovat se bude pořád, takže zájemce pravděpodobně seženete.

Vyplatí se půjčovat si na investici? To je věčná otázka. Nelze na ni jednoznačně odpovědět, protože hodně záleží na konkrétním případu. Člověk si musí spočítat, kolik bude muset měsíčně splácet a za jak dlouho se mu peníze vrátí. Nejlépe při takových výpočtech pomůže hypoteční kalkulačka či kalkulačky u jiných finančních produktů, díky nimž ihned zjistíte, jaké jsou náklady.

Koupě nemovitosti na horách rozhodně není pro každého. Naopak se jedná o nápad vhodný pro úzkou skupinu lidí – buď pro hodně movité, kteří jezdí často lyžovat a touží po vlastním zázemí, nebo pro ty, jimž nevadí představa, že budou svou novou chalupu pronajímat. V takovém případě se ovšem určitě vyplatí.

Komerční prezentace

Novým trendem jsou chaty a chalupy na horách