Pro dokonalou terasu

Pokud necháváte ošetření povrchu dřevěné terasy na jaro, mohla by vás zaujmout novinka od renomované značky výrobce nátěrových hmot Xyladecor.

Dřevěná terasa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten uvedl na trh aplikátor s názvem PowerPad, který výrazně ušetří námahu při aplikaci oleje na terasová prkna a zároveň zamezí problému s nerovnoměrným roztíráním oleje na velkých plochách.

Rychle a bez louží

Aplikace oleje

Aplikátor se na první pohled podobá klasickému vytíracímu mopu, ale jeho důležitou součástí je dávkovač na bateriový pohon, který uvolňuje do roztírací hlavice přesně takové množství oleje, které je třeba k dostatečné penetraci dřeva a které zároveň na jeho povrchu nevytváří přebytečné louže.
Funguje to jednoduše: Do aplikátoru se nasadí k tomu určená nádobka přípravku Xyladecor PowerPad Olej na terasy, který podle výrobce zajistí vysokou ochranu podlahy proti nepřízní počasí, vlhkosti a UV záření. Podlaze dodá bohatou přirozenou barvu se sametovým vzhledem. Tento přípravek byl speciálně vyvinut pro aplikátor PowerPad a umožňuje podlahu snadno upravit, obarvit a ochránit. Proniká hluboko do dřeva a zabraňuje předčasnému zašednutí. Jeho výrobcem doporučená cena začíná na částce 498 korun.

 

Houba i kartáčky

PowerPad Olej na terasy

Aplikátorem Xyladecor PowerPad se pak olej nanáší na podlahy v tempu, které představuje jen zlomek času oproti aplikaci štětcem. Roztírací nástavec je vybaven houbou, která zajišťuje hladké rozetření po povrchu a kartáčky, které pronikají do drážek a zajišťují dostatečné proniknutí oleje na všechna místa podlahy.
Nástavec je možné prát a používat opakovaně a podle výrobce lze toto zařízení včetně oleje úspěšně využívat i k ošetření dřevěných podlah v interiérech. Olej totiž nijak nezapáchá a velmi rychle vysychá. Doporučená cena nástavce je 816 korun.  Podrobné informace najdete na www.xyladecor.cz.

Text: redakce
Foto: Xyladecor

 

Pro dokonalou terasu