U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

PŘIJEDE NÁVŠTĚVA!

Kategorie: Inspirace | Autor: IVA TVRZOVÁ

Občas nás je i v malé chaloupce nebo na chatě víc – přijedou přátelé, za dětmi kamarádi – kam všechny posadit a uložit na noc? Řešením je rozkládací nábytek.

V běžném provozu nepřekáží, pohovka či křeslo slouží k sezení, teprve v případě potřeby je sklopením opěradla nebo rozložením sedací plochy proměníme v pohodlné jedno či dvojlůžko. Pod klasickou postelí může být rezervní lůžko ukryté ve vytahovací zásuvce. Jinou možností je skládací nebo nafukovací lůžko, které bude odpočívat složené v komoře a čekat, až přijde jeho čas.

   I stoly a stolky se dají podle potřeby zvětšovat. Přídavná deska, ukrytá pod stolní deskou, se může vytahovat na jednom či obou koncích stolu nebo vkládat doprostřed. Jiné se tváří jako malé odkladní stolky, skromně stojící u zdi. Stačí zvednout na jedné či obou stranách sklopenou desku a podepřít ji (otočnou nohou či jiným způsobem). U pohovky a křesel přijdou vhod malé stolky – buď v podobě servírovacích stolků se dvěma deskami, které se dají vyjmout a použít jako podnosy, nožky pak složíme. Praktické jsou i dva nebo tři různě vysoké stolečky, které se v „době klidu“ zasunou pod sebe. Ani skládací židle nezaberou v komoře či skříni mnoho místa, některé se dají pověsit i na zeď.

www. IKEA.cz, www.schaefer-shop.cz, www.ason-int.cz, www.alax.cz, www.jech.cz, www.dzp-praha.cz

Popisy k obrázkům

1 Pohovka se v případě potřeby rozloží na dvojlůžko (IKEA) 2 Kulatý servírovací stolek se dá rozložit (Schäfer shop) 3 Skládací lehátko má pohodlnou matraci. Složené a chráněné obalem se vejde do skříně nebo komory (Schäfer shop) 4 Dětská postel Ocean s rezervním lůžkem v zásuvce (Alax) 5 Zvednutím jedné desky je z malého odkladního stolku stůl jídelní. Kromě zelené je i ve žluté a červené barvě (IKEA)

Autor fotografií: FOTO: IKEA, SCHÄFER SHOP, ALAX

PŘIJEDE NÁVŠTĚVA!