U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Editorial

Kategorie: Kouzlo zahrady 2006 | Autor: Martina Lžičařová

Když jsem po dlouhé zimě znovu uviděla svou zahradu, bylo mi najednou krásně u srdce. Konečně zmizel špinavě bílý sníh, tráva se zazelenala a já měla radost z každé sedmikrásky, která ji ozdobila. Hned jsem se s lopatkou a takovým tím “dloubátkem” vrhla do kytiček, načechrávala kolem nich zeminu a zbavovala je sousedství pýru a drobných lístků pampelišek, které se měly stejně čile k světu jako oranžovožluté hlavičky krokusů.

Ty jsou ale na rozdíl od prvně jmenovaných vítány s radostí.

“Tak nám začíná další zahradnický rok,” pomyslela jsem si a začala plánovat, co letos kam přijde.

“Semhle by to chtělo nějaký stromeček a tamty hvězdnice určitě přesadím…” Zakrátko jsem byla zcela ponořena do říše rostlin.

Druhé vydání Kouzla zahrady své první čtenáře zastihne koncem dubna, kdy se teprve začíná všechno zelenat. Do “zmrzlých” máme tedy ještě relativně dost času k nejrůznějším plánům a k nabrání co největší porce inspirace. Pak už bychom ale neměli propásnout jedinou minutu.

Než se tedy dáme do přesazování předpěstovaných rostlinek na záhony, do osázení všech květináčů na terase a truhlíků v oknech, než se pustíme do budování jezírka nebo chodníčků z kamene, jsou tady připraveny stránky Kouzla zahrady. Zalistujte jimi. Jsou o květinách i lidech, které k nim mají blízko, jsou o zahradách, které vznikaly z touhy člověka po kráse.

Popisy k obrázkům

Autor fotografií: FOTO ZI

Editorial