U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Praktické pestré krabice

Kategorie: Inspirace | Autor: iva

Pevné krabice s víkem různých velikostí a tvarů se dají dobře využít na ukládání nejrůznějších věcí.

Místo v nich mohou najít třeba sezónní oděvní doplňky, milé památky jako fotografie a dopisy, naše sbírka pohlednic či ubrousků, různé časopisy, se kterými se ještě nechceme rozloučit, a mnoho dalších věcí, které by se jen volně na police skříně špatně ukládaly.

   Pokud jsou krabice pěkně barevné nebo s hezkým dekorem, vypadají dobře i v otevřených policích nebo naskládané na sobě přímo na zemi. Menší můžeme umístit i na pracovním nebo odkládacím stolku.

   Barevné krabice se dají koupit například v papírnictví i dalších obchodech, ale můžeme si je také vyrobit sami – tak, aby barvou a dezénem ladily s interiérem. Použijeme pevné krabice vhodných velikostí (například od bot), kterým dáme nový kabát polepením barevným papírem. Pro to poslouží například papírové tapety, pevnější balicí papír, ruční papír, potištěné stránky z časopisu apod.

   Originální dekor vytvoříme nalepením menších kousků papíru, které se budou částečně překrývat – mohou to být vystříhané obrázky a různobarevné plochy z časopisů, části tištěných i psaných textů apod. Kvalita papíru by měla být zhruba stejná. Pro každý ze svých “pokladů” tak můžeme vytvořit nezaměnitelný obal. Na lepení se hodí např. lepidlo na tapety.

Popisy k obrázkům

1Nejprve si vystřižené obrázky a texty poskládáme “nanečisto”, abychom vytvořili co nejzajímavější kompozici. Pak je postupně nalepíme na boky krabice.

2 Přesahující papír ustřihneme těsně u horní hrany krabice a dna, nebo necháme přesah asi 2 cm, které zahneme na dno a dovnitř krabice a přilepíme.

3 U víka polepíme vrchní stranu i boky. Přesahující papír zastřihneme asi 2 cm od hrany boků víka, zahneme dovnitř a přilepíme. Než lepidlo uschne, zajistíme kolíčky na prádlo.

Na krabicích polepených jednobarevným papírem se hezky vyjímají víka, na která ještě nalepíme různé barevné proužky

Elegantně působí krabice s jednoduchým květinovým dekorem

Praktické i pěkné jsou kovové úchyty

K vytvoření originálních papírových boxů stačí rozstříhané stránky časopisu. Pro snazší přenášení vyřízneme v bočních stranách krabic oválné otvory pro prsty

Autor fotografií: FOTO ARCHIV

Praktické pestré krabice