Poznejte výhodu toroidních transformátorů

Rubrika: Market

Transformátory představují neodmyslitelnou součást dílny každého elektrikáře. Na trhu je mnoho typů. Znáte všechny?

K čemu jsou dobré transformátory?

Transformátor je zařízení, díky němuž se elektrická energie přenáší z jednoho obvodu do druhého. Stroj je tak optimální v případě, že potřebujete změnit střídavé napětí, tedy z nízkého na vysoké či naopak. Transformátor je nezbytný v soustavě, kdy se energická energie musí dopravit z místa vzniku až k příjemci. Zařízení je malinké, má primární a sekundární cívku, ty jsou navinuty na celistvém jádru. Toroidní transformátor je specifický. Jádro má v podobě kroužku a na něm jsou umístěna vinutí. Tento typ transformátorů se používá především v různých typech osvětlení či v audiosféře.

Toroid transformátor

Jak si vybrat vhodný toroid transformátor? Liší se především velikostmi a samozřejmě výkonem. Nejmenší zařízení (z hlediska výkonu) tohoto typu dosahují 10 VA, ty největší se mohou pochlubit tisíckrát většími výkony. Až si budete vybírat z nepřeberného množství (obchodníci jich mají obvykle stovky), řiďte se jednotlivými paramatery u tohoto zboží. Rozmyslete si, na co je chcete použít. Transformátory si můžete si zvolit reproduktorové, toroidní nebo toroidní audio. Samozřejmě je podstatné napětí primárního i sekundárního napětí, rovněž i výkon, stupeň krytí, třída izolace a také se pracuje i s rozměry produktu. Toroidních transformátorů je skutečně dost, samozřejmě i zde existuje pár typů, které jsou nejpoužívanější. Nejvíce se využívají takové přístroje, jež pracují se síťovým napětím 230 V AC. Zdroj lze mít však v různé podobě, například můžete pořídit třífázový toroidní transformátor, ten využívá napětí 3 x 400 V AC. Ještě vám poradíme, že rozsah napětí na sekundární fázi je opravdu o hodně širší, proto jej volte na míru účelu využití zařízení.

Typ trafo 12V 5A

Chcete-li tip na konkrétní produkt, profesionálové nejčastěji sahají pro toroidním transformátoru trafo 12V 5A. Toroidní transformátory patří mezi nejsofistikovanější stroje. Jejich složitá konstrukce vám na jedné straně dává mnoho možností využití, velké množství součástek z nich však nedělá nějakého drobečka. Opravdu velké toroidní transformátory mají i několik stovek kilogramů, proto musí mít vývody. Když se bavíme o součástkách, jejich hmotnost se pohybuje kolem 200 gramů. Jejich možnosti prozkoumejte sami. Právě několik stovek typů nabízí firma Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o., zkráceně TME. Jedná se o polskou společnost se sídlem v Lodži, jež má po celém světě mnoho poboček. V její nabídce tak najdete snad všechny elektronické díly, na které si jen vzpomenete. Online ráj pro elektrikáře je právě zde.

 

 

Komerční prezentace

Poznejte výhodu toroidních transformátorů