Porovnejte ceny

Češi jsou šetřivý národ, což se velice dobře ukazuje na velké oblibě používání různých slevových serverů, kde se dá kupovat za skupinové ceny s výraznou slevou.  Stále více roste také obliba internetových porovnávačů cen zboží a služeb a pomalu se tak i v tomto segmentu přibližujeme západním trhům. Online porovnávač cen zboží www.srovname.cz přináší několik zajímavých tipů a rad, jak a k čemu porovnávače při vašich nákupech na internetu využívat.

Hledání nejvýhodnějších cen se vyplatí

 

 

Cojeporovnávačcen?

Je to internetová stránka nebo aplikace, která sdružuje stovky až tisíce internetových obchodů a přehledně jejich nabídky řadí podle různých kritérií (cena zboží nebo služby, dostupnost, certifikáty kvality).

Podle průzkumu Srovname.cz stráví zákazník při separátním hledání na několika internetových obchodech zhruba 30 minut u internetu. Pokud využije porovnávač cen, jako je např. Srovname.cz, může se doba strávená u internetu zkrátit stonásobně na pouhou půlminutu. „Většina českých uživatelů internetu zatím stále při nakupovaní na internetu a hledání zboží navštěvuje velmi zdlouhavě jednotlivé e-shopy, které zná, a složitě si porovnává ceny hledaného produktu před tím, než se rozhodne pro nákup. Tento zdlouhavý proces už je dle mého názoru v dnešní době přežitek a porovnávače cen toto udělají automaticky za vás – vše rychle a přehledně během tří kliknutí za několik desítek vteřin namísto několika desítek minut složitého prohledávání s nejistým výsledkem,“ popisuje ředitel projektu Srovname.cz David Folprecht.
V ČR v roce 2010 využívalo internetové porovnávače přibližně 10 % internetových nakupujících. Například v sousedním Německu je to až 60 % nakupujících.

 

Výhodyporovnávačůcen

Šetří peníze – při nákupu vybavení do domácnosti můžete ušetřit až několik tisíc Kč.

Šetří čas – zákazník nemusí dlouze hledat nejlepší cenu na internetu, vše má na jedno kliknutí.

Záruka kvality – porovnávače cen sdružují většinou pouze prověřené a kvalitní e-shopy.

Poradenství – na porovnávačích cen existují služby, které radí uživatelům, např. jak vybrat správný fotoaparát, co vše nakoupit před svatbou nebo co pořídit, pokud čekáte přírůstek do vaší rodiny, apod.

 

O službě Srovname.cz:

Srovname.cz je internetová služba, která umožňuje rychlé a přehledné porovnání cen českých obchodů na internetu. Srovname.cz je na trhu od roku 2006 a od roku 2009 také na Slovensku. Srovnává přes 200 000 položek zboží z více než tisícovky nejvýznamnějších obchodů na českém internetu. Do srovnání cen zahrnuje pouze prověřené obchody, kterým uděluje vlastní certifikát kvality Srovname.cz Spolehlivý obchod, který zaručuje, že obchod splňuje nejen zákonné podmínky, ale nákup je tu rychlý, bezpečný a bezproblémový. Registrovaným uživatelům nabízí například možnost hlídání ceny, hodnocení výrobků a diskusi o výrobcích s ostatními uživateli. Další informace najdete na www.srovname.cz.

TEXT: ACCEDO CRC A REDAKCE
FOTO: ARCHIV FIREM

 

Porovnejte ceny