Vinylová podlaha s textilní strukturou

Nové technologie umožnily vyrobit vinyl s atraktivními dekory, které imitují textilní strukturu. „Tkané“ vinyly značky 1FLOOR V5 jsou nabízeny v pěti různých konstrukčních provedeních. Díky variabilitě konstrukcí se vždy najde vhodné řešení i pro prostory se zvýšenou vlhkostí nebo nedokonale rovným podkladem.

 

 

Hodí se do všech typů místností včetně koupelen, kuchyní i dětských pokojů. Díky tomu si můžete do celého bytu pořídit podlahu v jednotném designu. Nabídka barevně přesných a reálně strukturovaných motivů je široká. Složení krytiny zaručuje hřejivý a na dotek i pro chůzi příjemný povrch. Podlaha je odolná, nenáročná na údržbu a umožňuje pokládku na podlahové topení. Dekory je navíc možné dodat v provedení venkovních teras.

 

Pořídíte-li si vinylovou podlahu s textilní strukturou značky 1FLOOR V5, pak v podstatě nebudete potřebovat vysavač. Krytinu stačí klasicky vytírat s přípravkem vhodným na vinylové podlahy. Povrch je odolný vůči skvrnám, mastnotám nebo třeba rozlitému vínu, snadno je odstraníte. V porovnání s klasickými koberci zde nehrozí ani nežádoucí zachycování pachů, nejčastěji kouře. Podlaha je antibakteriální a vzhledem ke své struktuře a způsobu údržby vylučuje výskyt bakterií a roztočů.

 

5 konstrukčních typů včetně Aqua nosiče
Základem sortimentu jsou vinylové role (šíře 2 m) a dílce (500 x 500 x 3 mm), které se k podkladu lepí celoplošně. Následuje konstrukce s HDF nosičem a zámkovým spojem (915 x 305 x 9,8 mm). Výhodou konstrukce je možnost umístění do prostor s ne zcela dokonale rovným podkladem, samozřejmě v mezích tolerance pro pokládku plovoucím způsobem. Další dvě konstrukce, vybavené zámkovým spojem, vynikají díky exkluzivnímu Aqua nosiči z tvrzeného polyvinylchloridu, který je 100% voděodolný, krytině nevadí ani zbytková vlhkost z podkladu. Vinylové kolekce 1FLOOR V5 Aqua jsou proto ideální do prostor se zvýšenou vlhkostí, kam běžnou podlahu nelze umístit. Kromě Aqua dílců tloušťky 6 nebo 8 mm je v nabídce Aqua konstrukce s integrovanou protihlukovou podložkou (tloušťka podložky 1,5 mm).

 

 
Vinylové podlahy mají dlouhou životnost, nestudí, jsou nárazuvzdorné, antistatické, nehlučné, příjemné pro chůzi na boso, vhodné na nízkoteplotní podlahové topení (elektrické i teplovodní) a nenáročné na údržbu. Navíc vás přesvědčí unikátní imitací struktury textilu. Vybrané dekory lze dodat i v provedení pro exteriérové užití. Podlahu v obýváku i na terase tak můžete mít ve stejném designu.

TEXT: REDAKCE
FOTO: KPP

Vinylová podlaha s textilní strukturou