U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Pokojové květiny

Kategorie: Volný čas | Autor: HKK

KŘÍŽOVKA O CENY

ZAMIOCULCAS

Zdálky vypadá tento africký sukulent trochu jako chomáč hrubého peří. Kožovité listy jsou celé tmavě zelené, lesklé a vyrůstají na tuhých stoncích. Svým tvarem je zamioculcas ideální do vysokých květináčů nebo váz. Do-bře vynikne několik menších rostlin zasazených do stejných nádob a umístěných blízko sebe. Díky svému vzhledu se stal módní rostlinou. Je vhodný do jakéhokoli interiéru, všude bude vypadat zajímavě.

Zamioculcas je velmi nenáročný na péči a bude se mu dařit stejně na světle jako ve stínu, pozor ale na přímé sluneční paprsky, které by mohly způsobit tmavé skvrny. Ve stoncích této rostliny, ale zejména v jejich ztloustlých bázích, se shromažduje voda. Proto snese spíše více sucha než vláhy a zdaleka mu nevadí, pokud jej majitel občas zapomene zalít. Je to tedy ideální …(viz tajenka). Mnohem citlivější je na přemokření a na přílišný chlad. Přihnojovat není potřeba častěji, než jednou za dva týdny.

Při takovéto péči vydrží zamioculcas mnoho let. Nikdy vám nezevšední, neboť se stále mění – vyrůstají mu nové stonky. Jedním z mála způsobů, jak můžete této rostlině ublížit, je přelití.

Tajenka křížovky z č. 3/2004:

často zdobila interiéry našich babiček

Knihy vyhrávají:

K. Wanková, Velké Hoštice

J. Rožánková, Plzeň

Z. Šatník, Třebechovice p. O.

Tajenku křížovky pošlete nejpozději do 31. května buď poštou na adresu: redakce Chatař & chalupář, Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: chatar.chalupar@provolnycas.cz. Tři vylosovaní luštitelé dostanou hezké knihy, které věnovalo knihkupectví Kanzelsberger, Václavské nám. 4, Praha 1.

FOTO HOLANDSKÁ KVĚTINÁŘSKÁ KANCELÁŘ

Pokojové květiny