U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Foukaná izolace – teplo a klid pro váš dům

Kategorie: Náš tip | Autor: rb

Ceny energie stále rostou, a tak mnozí hledáme cesty k úsporám. Trpět zimou – to samozřejmě není řešení. Velmi efektivní možností je zateplení stavení izolací Climatizer plus, která se do konstrukce prostě “foukne”.

Díky této technologii odpadají i starosti, zda přece jen v místech přerušení izolace nevzniknou tepelné mosty. Všechny důležité detaily konstrukce totiž celulózové částečky obalí tak, že studený vzduch nemá šanci. Climatizer plus umí jednoduše zateplit nejen novostavby, ale i mezistropy, duté trámové stropy, příčky a stěny starších objektů, aniž by bylo nutné jejich konstrukce rozebírat.

Opět přírodní materiál

Stejně jako v minulosti, kdy fungovala jako tepelná izolace venkovských stavení vrstva slámy na půdě a ve spárách mezi trámy roubenek směs plev, slámy a jílu, také současnost nabízí přírodní materiál. Původní suroviny ovšem v Climatizeru plus nahradily lépe zpracovatelné izolanty z celulózového vlákna. Víte, jak tato izolace vzniká? Suchým rozvlákňovacím procesem, při němž se třeba i z vašich včerejších novin získá opět celulózové vlákno. Přidají se speciální přísady, díky nimž výsledný lehký vláknitý produkt odolává ohni, plísním, houbám a drobným hlodavcům. A co tiskařská čerň? – napadne vás možná. Nemějte obavu, ta dnešní již dávno neobsahuje olovo.

Fakt, že je Climatizer plus skutečně zdravotně nezávadný, prokazují výsledky chemických analýz u nás i v Kanadě, kde brandýská společnost CIUR zakoupila v roce 1991 licenci na jeho výrobu.

Jednoduše, rychle, levně

Foukaná izolace Climatizer plus má řadu dalších kladů. Materiál se nemusí nosit přes obytné prostory, protože se fouká rovnou z vozidla do určeného prostoru. Odpadá jakákoliv manipulace

a úklid, protože při práci se nenadělá nepořádek. Kolik času izolační práce firmě – i vám – zaberou? Obvykle jsou to 4 hodiny, u větších objektů 8 hodin. Protože jde o suchý proces bez nutnosti zásahu do obývaného prostoru, lze většinu izolačních prací provádět i v zimě. Climatizer plus tlumí zvuky uvnitř budovy – a pokud jej necháte zafoukat do obvodových příček, také hluk jdoucí z vnějšku. Před každým zásahem do konstrukce je samozřejmě nutné poradit se s odborníky, předem zvážit, zda budou místa, kam bude izolace zafoukána, dobře odvětrána, nebo zda není nutné instalovat parotěsnou zábranu či difuzní fólii. Všechny tyto otázky vám zodpovědí pracovníci certifikovaných aplikačních firem prodejní a montážní sítě Climatizer plus.

My jen chceme připomenout, že proti nákladům na vytápění nezatepleného domu se sníží na 65 % při zateplení střechy nebo stropu a na 45 %, pokud si necháte izolaci zafoukat do celé konstrukce.

do nepřístupných prostorů

Popisy k obrázkům

A takhle se Climatizer plus zafoukává

Foukaná izolace – teplo a klid pro váš dům