U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

Pokojové květiny

Kategorie: Volný čas | Autor: HKK

KŘÍŽOVKA O CENY

DRACÉNA (Dracaena)

Pro svou nenáročnost patří dracény k nejoblíbenějším a nejpěstovanějším pokojovým rostlinám. Jejich domovinou jsou tropické oblasti Afriky, kde tyto rostliny dorůstají až do výšky 6 metrů. Název dracény je odvozen z řeckého slova drakania, což znamená drak, dračice, proto jí také někdy říkáme dračinec.

Pro dracény je typická bohatá růžice listů, vyrůstající buď od země nebo z vrcholu štíhlého kmínku, někdy rozvětveného. Dracén existuje řada druhů, lišících se především šířkou a délkou listů i jejich zbarvením – od čistě zelené po listy bíle či červeně lemované nebo zdobené různě barevnými i širokými pásky. Vedle rostlin drobnějšího vzrůstu si můžeme vybrat druhy dorůstající více než dvou metrů. Vyniknou jako solitérní rostliny i ve smíšených výsadbách s …(viz tajenka). Dracéna má ráda vyšší teplotu kolem 20 °C, většinou jí vyhovuje dobře osvětlené stanoviště (ne však přímé slunce). Zálivka by měla být mírná: dbáme na to, aby květináč nestál nikdy ve vodě, ale přitom aby kořenový bal nikdy úplně nevyschnul.

Tajenka křížovky z č. 8/2004: o ní nemůžeme říci, že by parazitovala

Knihy vyhrávají:

Hana Vocelková, Roztoky

Karla Kovalčíková, Opava

Pavel Fiala, Praha 8

Tajenku křížovky pošlete nejpozději do 31. října buď poštou na adresu: redakce Chatař & chalupář, Zelený pruh 95/97, 140 00 Praha 4, nebo e-mailem: chatar.chalupar@provolnycas.cz.

Tři vylosovaní luštitelé dostanou hezké knihy, které věnovalo knihkupectví Kanzelsberger, Václavské nám. 4, Praha 1.

Pokojové květiny