Pojištění domácnosti: Vyznejte se a ušetřete 

Rubrika: Market

Pojištění stavby se sice v mnoha ohledech vyplatí, ovšem nevztahuje se na movité věci ve vaší domácnosti. Není výjimkou, že se jednou za čas pokazí funkce některého z elektrospotřebičů, vaši domácnost zastihne nečekaná návštěva v podobě zloděje nebo si jen doma zabouchnete klíče. V takových případech je nutné myslet také na pojištění domácnosti. 

Domácnost si můžete pojistit, ať už bydlíte v domě či bytě

Odjíždějte na dovolenou s čistou hlavou a pocitem bezpečí. Pokud se totiž vrátíte a vaše domácnost bude vzhůru nohama, pojišťovna vám zajistí náhradu škody. Zloději si velmi často vybírají jako svůj cíl dobře vybavené domácnosti, u kterých dlouhodobě sledují, kdy rodina odjede na delší čas pryč. Pojištění domácnosti vám pomůže ochránit majetek v domě, garáži, a dokonce v některých případech také ve sklepě. Určité produkty nabízejí také možnost dočasného náhradního ubytování, než dojde k nápravě škod.

Vyberte kvalitní produkt za výhodnou cenu

Nespoléhejte na jedinou pojišťovnu. Při hledání pojištění bytu či domácnosti se vyplatí znát konkurenční nabídky. Dnes již není třeba osobně navštěvovat každou pojišťovnu nebo hledat produkty na jejich webových stránkách. Online srovnávače totiž provedou práci za vás a výsledky budete mít do pár minut, a to přesně podle svých individuálních potřeb. Zajímá vás, jestli si můžete dovolit pojištění domácnosti? Cena začíná již na 300 Kč ročně, proto si vybere opravdu každý.

Na co se vztahuje pojištění domácnosti?

Především jde o živelné pohromy, které jsou nepředvídatelné, a proto je vhodné mít zajištěný určitý druh ochrany. Blesky, požáry, silný vítr, škody způsobené sněhem, pádem stromů nebo zemětřesením jsou posuzovány jako základní rizika pojištění domácnosti. Srovnání pojištění domácnosti můžete provést online a zjistit, zdali jsou součástí balíčku také některé doplňkové služby, které by se vám mohly hodit. K ruce vám jistě přijdou například asistenční služby. Díky nim se můžete dostat bez dlouhého čekání do bytu, ve kterém jste si zabouchli klíče. Stejně tak můžete jednoduše zajistit opravu některého z elektrospotřebičů.

U pojištění domácnosti je brána v potaz hodnota vybavení. Pokud máte doma nákladné spotřebiče, či jiné dražší věci, vyplatí se investovat pro jistotu do pojistky s vyšším krytím.

Změna nebo odstoupení od smlouvy

Pokud již nějaký produkt tohoto zaměření máte sjednaný, ale porovnávač cen odhalil, že na něm zbytečně utrácíte, zvažte výpověď pojištění domácnosti a přechod k výhodnější pojišťovně. Změna pojištění pro vás bude bezplatná a jednoduchá, navíc tímto způsobem v následujících měsících či letech můžete na poplatcích ušetřit stovky korun. Nezapomeňte, že však vždy musíte výpověď podat písemnou formou, aby byla uznána jako platná.

Výhodou je také kompletní zřízení online. Stačí vám je pár volných minut, vyplnění krátkého dotazníku a veškerá potvrzení obdržíte emailem. Pojištění domácnosti si tak můžete sjednat z pohodlí domova a v klidu zvážit, jaká nabídka se vám nejvíce vyplatí.

Komerční prezentace

Pojištění domácnosti: Vyznejte se a ušetřete