Pohodové venkovské kuchyně

V chalupách často zařizujeme kuchyně nábytkem, který tu zbyl po předchozích majitelích a doplňujeme je komfortnějšími spotřebiči a potřebným nábytkem a výbavou. Nebojte se kombinovat staré s novým.

Ani nový nábytek do kuchyně nemusí být vždy v chalupářském stylu. Linku s hladkými nebo rámečkovými dvířky jednoduše doplníme starým kredencem nebo vitrínou. Jestli nic podobného v chalupě nemáme, poohlédneme se v bazarech nebo u prodejců stylového nábytku.


Náš TIP
Starý stůl a židle zbavte nánosů oprýskané barvy a nechte vyznít krásnou strukturu dřeva se všemi suky, prohloubenými léty a šrámy, které na něm zanechal zub času. Povrch můžete upravit tenkovrstvou lazurou nebo voskem.


DOBRÁ RADA
Barvu i patinu nábytku vždy volte podle svých potřeb a stylu interiéru.

www.franke.cz, www.lanatura.cz, www.malvarosa.cz, www.tchibo.cz, www.anglickasezona.cz, www.belarose.cz, www.drezy-online.cz

 

 


Do venkovského domu se hodí kuchyně s otevřenými regály. Komfort sem přinesou stylové spotřebiče. K troubě Country CM 85 M CO (18 997 Kč) si můžete pořídit i odsavač par Classic Lord FCL 924 COv barvě mosaz. 16 940 Kč (Franke)

 

 


Ve velké kuchyni dobře vyzní nábytek s rámečkovými dvířky, kombinovat lze přírodní a bíle lakovanou povrchovou úpravu skříněk. Jídelní stůl Arundel, 184 cm, 50 220 Kč (Neptune)

 

 


Současnou bílou kuchyň vhodně doplní jídelní sestava z kolekce nábytku Decco tres v tradičním středomořském stylu, který nepodléhá krátkodobým trendům. Od 5 988 Kč (Malva Rosa)

 

 


Také do kuchyně s rustikálním nábytkem můžete použít stůl s jednoduchými liniemi. Desku z masivních fošen nesou hladké, bíle lakované nohy (Bella Rose)

 

 


Na chatách a chalupách se uplatní také kuchyně v anglickém stylu. Například z linie Georgia s rámovými dvířky a patinovaným povrchem. (Anglická sezóna)

 

 


Kuchyňská vodovodní baterie Old England s porcelánovou páčkou vhodně doplní stylové spotřebiče. 3 703 Kč (Franke)

 

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Pohodové venkovské kuchyně