Podvodné e-shopy se množí!

Rubrika: Právo

Po trestním oznámení na podvodné praktiky společnosti Aqmobil, která prodávala zboží přes internet, ale objednané a zaplacené však nerozesílala, varuje sdružení Spotřebitel net před dalšími e-shopy domaci-technika.eu a také e-shop 123obchod.eu.

S ohledem na množící se stížnosti chystá Spotřebitel net další trestní oznámení. Žádáme všechny podvedené spotřebitele, aby na internetovou adresu spotrebitel@spotrebitel.net zaslali základní údaje, tedy jméno, adresu, částku, kontakt, název zboží, cenu a číslo účtu, kam byly peníze odeslány. Tyto e-shopy (domaci-technika.eu a 123obchod.eu) jsou podvodné a finanční částky mohou být dost značné. Právní oddělení společnosti Spotřebitel net bude údaje o podvedených spotřebitelích shromažďovat k hromadnému trestnímu oznámení. Je to již čtvrté trestní oznámení, které chysta-jí. Budou všechny zainteresované informovat, jakmile v této věci nastane další vývoj.

Všechny spotřebitele upozorňujeme, že je možné ověřovat si tyto podvodné nákupy na webu http://www.oversito.cz/, se kterým Spotřebitel net úzce spolupracuje a informace si s ním vzájemně vyměňuje.

TEXT: MARIE VRÁBOLOVÁ, SPOTŘEBITEL NET

Podvodné e-shopy se množí!