Podnosy

Tento podnos z řady Bon, která je inspirovaná čistými liniemi japonské estetiky, bude tou pravou volbou pro milovníky přírodních materiálů. Je vyroben z dubového dřeva s viditelnými spoji na bocích. 2 089 Kč (Bella Rose)

Velký podnos dobře poslouží na rodinných oslavách, při grilování nebo třeba na snídani do postele. Využít jej ale můžeme i k vystavení sbírky oblíbených dekorací.

Má-li podnos plnit přede vším roli praktického po mocníka při servírování kávy či pohoštění, měli bychom hledět hlavně na jeho bytelnost a snadnou údržbu. Materiál, ze kterého je podnos vyroben, by měl být odolný vůči skvrnám a lehce omyvatelný. Dobré je zaměřit se i na pevná ucha, která unesou třeba konvičku s čajem a několik talířků. Pokud budeme podnos používat spíš jako dekoraci, můžeme před praktičností upřednostnit jeho estetickou stránku. Zatímco tvarově jednoduchý podnos orámuje zátiší se svíčkami a s aranžmá sezónních rostlin, bohatě malovaný, tepaný či jinak zdobený tác bude přitahovat pozornost sám o sobě.

Podnos z kolekce Emma je propracován do každého detailu. Jeho hlavní část tvoří lakovaná ocel, úchytky jsou z bukového dřeva. 2 200 Kč (Designville)

Kovový podnos s dřevěnými oušky pojme i vysoké nádoby. 921Kč (Almara Shop)

Tác z neupraveného smrkového dřeva je předurčen k dalšímu dotvoření. Můžete jej tak ozdobit podle vlastních představ. 159 Kč (Svět cz)

Dobrá rada

Některé podnosy mají speciální protiskluzovou úpravu, která usnadňuje přenášení nádobí.

Dřevěný podnos, který vypadá jako stará kupecká přepravka, je na chalupu jako dělaný. 714 Kč (Bella Rose)

TEXT: Veronika Cerhová
FOTO: Archiv firem

Podnosy