Po čem chodit v chalupě?

Rubrika: Interiér

Na podlahy do chalupy se hodí klasické materiály – prkna, keramická dlažba nebo kámen. Současné technologie ale umožňují vyrobit podlahoviny, které přírodní materiály věrně imitují a nabízejí další výhody.

Například dřevo a kámen dokáže věrně napodobit keramická dlažba, ale praktickou alternativou je laminát, vinyl. Oba materiály jsou oproti dřevěným podlahám cenově dostupnější, a navíc se vyznačují řadou praktických výhod. Laminát je vysoce odolný proti opotřebení a nepodléhá vlivům slunečnímu záření, takže se nemusíte obávat vyblednutí původní barvy.

Vinylové podlahy představují dostupnou alternativu k dřevěným podlahovým krytinám, navíc v široké paletě dekorů. Výborně vodí teplo, jsou tak vhodné pro podlahové vytápění. Působí teplým dojmem, jsou měkké na došlap a skvěle absorbují hluk. Využitelné jsou zejména tam, kde je podlahová krytina vystavena nadměrné či dlouhotrvající zátěži.

VÍTE, ŽE

  • Poměrně novou vlastností vinylových a laminátových krytin je voděodolnost.
  • Vinylové podlahy mají zcela uzavřený povrch s úpravou, díky které nepropouští žádné tekutiny ani nečistoty.
  • Laminátové podlahy (například z řady Majestic a Impressive) jsou ošetřeny speciální voděvzdornou vrstvou HydroSeal. Nová technologie chrání podlahy před poškozením vlivem kapalin a díky tomu jsou vhodné do vlhkých místností.

 

Matné hnědavé a smetanové dlaždice Arsenal střídají prvky s dekorem. K dlažbě se vyrábí i obklady Crema Milano Mate a Decor Arsenal. Od 999 Kč/m2. (Los Kachlos)

 

Laminátová podlaha Arte UF1400 Marble Carrara dokonale imituje mramorovou dlažbu. 1 209 Kč/m2. (Quick Step)

Ložnici zdobí dřevěná podlaha výrobce Kährs z kolekce Da Capo dekor Dub Unico. 3 836 Kč/m2. (KPP)

 

Připravila: Helena Štětinová
Foto: Archiv firem

Po čem chodit v chalupě?