Pelíšky pro psy

Rubrika: Mazlíčci

Je všeobecně známou skutečností, že pejsci prospí až tři čtvrtiny dne. Máte pro svého čtyřnohého kamaráda speciální pelíšek, nebo jen složenou deku někde v koutě?

Naši čtyřnozí miláčkové se přes den moc nehýbají a většinu času spí. Pokud se však dlouhodobě musí ve spánku krčit, začínají trpět, stejně jako někteří lidé, bolestmi páteře, které mohou vyústit až v trvale omezenou pohyblivost. Je proto velmi důležité, aby prostor, který pejskovi vyhradíme k odpočinku, byl v klidné zóně, stranou od nejfrekventovanějších domácích tras a byl dost velký.

„Postačí přibližně místo definované opsáním obrysu na boku rovně ležícího zvířete. Nesmíme také zapomenout na optimální pružnost podložky. Měla by být taková, jako jsme zvyklí u matrace pro člověka,“ radí hlavní designér značky SKYWANDER.cz Ing. Miloslav Lachout, který již přes dvacet let navrhuje optimální dřevěné pelíšky, postýlky a sedačky pro pejsky a kočičky z celé Evropy.

Důležitým kritériem výběru je i snadná údržba. Pelíšek by měl být vyroben tak, aby šel snadno rozebrat, vyluxovat, případně omýt. Textilní části by se měly dát vyprat.

Pelíšky a boudičky se často nabízejí ve více velikostech, stejně jako podložky a matrace, takže si každý vybere tu, která bude jeho zvířátku vyhovovat. Praktickým doplňkem psí postýlky je ochranný pratelný přehoz, který zabrání znečištění, například při špatném počasí.

www.skywander.cz, www.peliskydog.cz, www.zverokruh.cz, www.petbed.cz, www.jkanimals.cz

text: Martina Lžičařová
foto: archiv firem

Pelíšky pro psy

Pelíšky pro psy