Praktické kusy nábytku, které vám usnadní pobyt na chatě i chalupě

Aby byl každý váš pobyt na chatě, popřípadě chalupě, pohodlný, příjemný a dobil vám baterky, je důležité myslet také na to, jakým nábytkem si své odpočinkové stavení vybavíte. Proto vám přinášíme několik tipů, které si okamžitě zamilujete.

Pro přespávání i odpolední siesty využijete rozkládací gauč

Ať už jste obklopeni velkou rodinou nebo jste naopak menší rodina, rozkládací gauč si zamilujete. Velké rodiny jej využijí na spaní, ty menší jej ocení během odpolední siesty. Hlavní výhodou takovýchto gaučů je to, že nezabírají mnoho prostoru. Pokud zrovna nejsou využívány k lenošení, poslouží jako klasická sedačka a pomohou v místnosti navodit příjemnou a útulnou atmosféru.

interiér chaty

Zdroj foto: Archi_Viz / Shutterstock.com

Díky praktické šatní skříni budete mít dokonalý přehled

Jezdíte na svou chatu či chalupu za prací nebo spíše za zábavou? Nebo je pro vás práce zábavou? Okolo prázdninových domů je spousta práce, tudíž se ve vašich skříních určitě nachází pracovní montérky, vyřazené oblečení, náhradní trika, kalhoty a celá řada dalších oděvů. Pro lepší orientaci je praktické pořídit si šatní skříň s posuvnými dveřmi. Tak budete mít dokonalý přehled o tom, kde se nachází jednotlivé kusy oděvů. Až se tedy budete chtít příště vrhnout na sekání trávy, jít na houby nebo budete například hledat svůj oblíbený klobouk, s posuvnými dveřmi šatní skříně bude vaše hledání snadné.

Botník u vchodových dveří je nutností

V každé chatě musí být botník. Zejména v deštivých dnech, kdy dorazíte z lesa v zablácených holínkách, přítomnost odkládacího prostoru na boty oceníte. Dovoluje-li vám to prostor v obydlí, pořiďte si co největší botník. Proč? Budete si do něj moci odkládat všechny boty nejenom vy, ale i vaše návštěvy. Navždy se tak rozloučíte se zablácenými podlahami, protože špinavé boty si hned u vchodu sundáte a vklouznete do svých oblíbených přezuvek.

Dřevo je při výběru materiálu jasnou volbou

Při výběru nábytku do chaty a chalupy je volba materiálu víceméně jasná – dřevo. Je tradiční, stylové, snadno se o něj pečuje a interiéru dodá tu správnou atmosféru. Samozřejmě kromě praktického nábytku si do svých prázdninových domů pořiďte i nějaké dekorace. Při jejich výběru ale buďte střídmí. Jakmile byste to s množstvím přehnali, váš interiér by působil těžkým, přeplácaným a stísněným dojmem. Což je pravý opak toho, co od interiéru požadujeme.

luxusní chata

Zdroj foto: Artazum / Shutterstock.com

Užijte si každý pobyt na své chatě nebo chalupě naplno. Pokud si interiér prakticky vybavíte, bude pro vás čas v ní strávený pokaždé příjemný, až terapeutický. Chalupářský život vám usnadní praktický rozkládací gauč, přehledná šatní skříň s posuvnými dveřmi a botník, do kterého se vejdou nejenom vaše boty, ale i boty všech návštěvníků.

Praktické kusy nábytku, které vám usnadní pobyt na chatě i chalupě