Palačinku, nebo popcorn?

palačinkovač

Palačinkovač Rohnson R-201 s průměrem 30 cm má nepřilnavý povrch, 5 úrovní teploty. Lze na něm i grilovat maso, ryby, zeleninu, péct bramboráky. 999 Kč (Datart)

K běžným malým kuchyňským elektrospotřebičům můžeme přidat podle svých chuťových preferencí i některé speciální, například na snadnou a perfektní přípravu palačinek, lívanců, vaflí, muffinů, popcornu, hotdogů, pizzy, vajíček či jogurtu.

V každém z těchto spotřebičů je široký výběr, mohou se lišit funkcemi, kvalitou materiálů, velikostí a samozřejmě cenou. Připraví různé množství pokrmu (například vařič vajec je na jedno, dvě, ale i na šest nebo osm vajec), některý má nastavitelný termostat, jiný ne. Palačinky mohou mít různou velikost, vafle zas odlišný tvar. Před nákupem je proto dobré porovnat několik výrobků a zvolit takový, který odpovídá našim potřebám.

 

jogurtovač first

Jogurtovač FIRST Austria FA5120-2, 8 nádob s víčkem po 190 ml, volba času a teploty. 666 Kč (Heureka)

výrobník popcornu

Výrobník popcornu PM 3635 značky Clatronic, příprava horkým vzduchem bez použití tuku, 2–3 porce za zhruba 2 minuty. 749 Kč (dekoDoma)

otočný vaflovač

Otočný vaflovač DOMO DO9223W upeče z obou stran křupavé vafle, má nepřilnavý povrch, sklopnou rukojeť. 1 189 Kč (DOMO-elektro)

lívanečník

Lívanečník DOMO DO8709P na 6 lívanců nebo bramboráčků o průměru 11,5 cm, má nepřilnavý povrch. 1 089 Kč (DOMO-elektro)

Text: Iva Tvrzová
Foto: Archiv firem

Palačinku, nebo popcorn?