Padesát let jako nové

Z dřevoplastu (WPC) se vyrábějí nejen terasové prvky, ale také fasádní obklady. Hodí se jak na fasádu domu, tak k obložení stěn okolo terasy, zahradních zídek, pergol i parkovacích přístřešků. Jako nové vydrží až padesát let a jejich údržba je minimální. Vybrat si navíc můžete hned z několika barev. Obkladové profily nové generace představil český výrobce dřevoplastových materiálů WPC – Woodplastic, který využívá licence americké firmy Strandex Corporation.

 

 

„Jedná se o moderní alternativu dřevěných obkladových profilů požívaných na provětrávané fasády, kdy je mezi obkladem a zdí průběžná odvětrávaná mezera, kterou je odváděna vlhkost,“ vysvětluje montážní odborník z WPC – Woodplastic Petr Hromek. Profil obkladu je navíc přizpůsoben pro montáž na svislé plochy a zabraňuje pronikání dešťové vody pod obklad.

 

 

Odvětrávaná fasáda z WPC vytváří clonu, která chrání obloženou stěnu před přímým působením slunce, deště a větru. Tímto zlepšuje tepelnou pohodu obložené stěny a chrání zateplení stěny před extrémním tepelným namáháním a vlhkostí. Obklady ale nenahrazují tepelnou izolaci domu.

 

 

WPC prkna vizuálně i na dotek připomínají dřevo, ale díky polymerové složce se nemusejí natírat a jejich údržba je naprosto minimální. WPC je kompozit složený ze 60 % z dřevité moučky doplněné polymerem. Ten eliminuje nežádoucí vlivy, jako je hniloba, plíseň, napadení hmyzem či kroucení.

 

 

TEXT: REDAKCE
FOTO: WPC – WOODPLASTIC

 

Padesát let jako nové