Oprava keramických obkladů a dlažby

Rubrika: Market

Doposud neexistovalo ideální řešení opravy malých poškození na keramickém glazovaném obkladu nebo dlažbě. Kvůli kosmetickým vadám jako je odštípnutá hrana glazury, uražený roh, prasklina nebo špatně navrtaný otvor bylo nutné poškozeny obklad vyměnit za nový.

Velmi často ale dochází k případům, kdy již není možná výměna poškozeného obkladu za nový. Nejčastěji se tak děje u obkladů, které již nejsou v nabídce, nebo byla vyrobená pouze malá série na zakázku.

Zdánlivě malá poškození nebo špatně navrtaná díra v obkladu působí rušivě a nikdo nechce čekat až do další rekonstrukce koupelny nebo kuchyně. Prosby zákazníků o nalezení řešení oprav keramiky vyslyšel přední výrobce opravných materiálů Heinrich König. Začal intenzivně pracovat na vývoji čistého, spolehlivého, rychlého, jednoduchého a levného řešeni drobných oprav keramických a kamenných obkladů v interiérech a exteriérech budov.

Výsledkem vývoje a dlouholetých zkušenosti techniků se stal nový speciální tmel na keramiku a kámen KERAMI-FILL®. Tento keramicky tmel je určeny na opravu glazovaných keramických vysoce lesklých i matných obkladů, matných obkladů z přírodního a umělého kamene, jako jsou např. Teraso, mramor Jura atd. Samozřejmě lze opravovat i jiné velmi tvrdé materiály jako jsou kompaktní desky HPL potažené melaminovou pryskyřicí.

Pro uvedeny tmel je charakteristická jeho velice dobrá přilnavost ke keramice a kameni, jeho dostatečná tvrdost a odolnost vůči mechanickému poškození.

Aplikace do místa poškození probíhá za pomoci speciální tavné pájky na plynový nebo bateriový pohon, přičemž tavná teplota tmelu je okolo130 ⁰C. Tmel se vyrábí v základních i trendových barvách výrobců obkladů a dlažeb. Standardní barevnou paletu tvoří 20 odstínů. Další výhodou je to, že lze mezi sebou jednotlivé barevné tmely tavením míchat a vytvářet tak zcela nové vlastní a přesné odstíny. U vícebarevných obkladů se používá pro opravu několik barevných tmelů, jelikož se napodobuje původní struktura vzoru. U oprav těchto vícebarevných obkladů zaleží také na šikovnosti kutila nebo servisního technika a jeho citu pro barvy. Po provedení opravy keramickým tmelem je nutné vždy provést její lokální fixaci průhledným lakem. Standardně se používá jednosložkový transparentní opravný lak ve fixu se štětcovým hrotem. Lak vytvoří ochrannou vrstvu, která chrání provedenou opravu před případným mechanickým znečištěním a chemickými látkami.

 

Pro kutily a obkladače připravila firma König velký a malý opravný set na keramické obklady pod značkou PICOBELLO®, které obsahují jak keramické tmely, tak i další nástroje a materiál pro aplikaci tmelů. Opravné sety nejen na obklady a dlažbu, ale i na umělé a dřevěné podlahy, nábytek, dveře, okna lze zakoupit v nové e-shopu PICOBELLO®.

Více informací včetně video návodu k opravám obkladů a dlažby naleznete na www.picobello-shop.cz

 

Komerční prezentace

 

 

Oprava keramických obkladů a dlažby