U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

OBKLADOVÉ STĚNOVÉ A STROPNÍ PANELY

Kategorie: Stavba | Autor: mlž

NOVÉ MATERIÁLY 1. PRO STAVBU I RENOVACE

Rychlá, jednoduchá a cenově dostupná alternativa k běžné výstavbě zdí suchým způsobem a k panelovým systémům jsou obkladové desky ClickBoard.

Instalace těchto panelů je neuvěřitelně snadná a čistá. A protože desky mají také krásnou povrchovou úpravu, byla by škoda o nich nevědět. Představme si je tedy trochu víc.

   Základ tvoří deska z materiálu HDF (vysoce zhuštěné dřevěné vlákno), která je zespodu i shora opatřena ochrannou vrstvou proti vlhkosti. Pohledová strana má navíc dekorativní vrstvu, která je zušlechtěna barevnou strukturou a nakonec krycí vrstvu z melaminové pryskyřice. Díky tomu je povrch odolný proti oděru a škrábancům a dokonce jej lze čistit vlhkým hadříkem.

   Pro montáž je důležité, že desky mají po stranách zámkové spoje, jaké vídáme u nejmodernějších typů plovoucích podlah. Konstrukce zámku (jde o patentovaný systém SAFE-LOCK) umožňuje naprosto čistou, rychlou, jednoduchou a bezpečnou práci, jejíž výsledkem jsou uzavřené a pevné spoje, které není potřeba lepit nebo stěrkovat. S deskami se dobře manipuluje, neboť se prodávají v rozměrech 1285 x 389, 2585 x 389 a 2585 x 492 mm. Obdobně jako třeba u sádrokartonu se instalují na dřevěný nebo kovový rošt.

   Obkladové panely ClickBoard se hodí do nových budov jako tenké stěnové příčky nebo dekorativní obložení stěn či stropů, ale využijeme je také při renovacích, například půdních prostor a také koupelen – vyšší vlhkost jim nevadí. Dodatečné vrtání, přibíjení nebo šroubování je bezproblémové; desky mají nosnost 50 kg.

   Kvalitní povrchová úprava nevyžaduje údržbu. Přesto výrobce nabízí kromě řady montážních doplňků také čisticí přípravky. Obkladové a stěnové panely jsou dodávány v různých barevných odstínech v pěti povrchových úpravách od hrubé či vláknité struktury po jemnou perličku.

Vyrábí a prodává Parador. Ceny bez DPH se pohybují od 479 do 499 Kč za desku (podle velikosti, struktury povrchu a barvy). Záruka na trvanlivost a odolnost povrchu je 10 let. www.asko-as.cz

Popisy k obrázkům

Obklady ClickBoard mají univerzální použití, hodí se i na stropy

Na tenké stěnové příčky lze připevnit poličku – mají nosnost 50 kg

Mezi obvodovou zeď a obložení stěn můžete vložit izolaci

Pro obytné půdní prostory jsou ideálním materiálem

Autor fotografií: FOTO ARCHIV

OBKLADOVÉ STĚNOVÉ A STROPNÍ PANELY