U tohoto článku nebylo technicky možné zajistit fotografie a obrázky.

MALÝ VELKÝ POMOCNÍK

Kategorie: Black & decker – rádce všech kutilů | Autor: Vojtěch Regazzo

Každý pro svou práci potřebujeme kvalitní, výkonné a robustní nářadí. Na tom se snad všichni kutilové shodneme. Občas je ale potřeba využít i malého či drobného nářadí na místech, kam se s objemnějšími modely prostě nedostaneme. Právě o těchto „drobných pomocnících“ pojednává níže uvedený článek a přináší praktické rady na jejich nejlepší využití.

Někdy je zkrátka potřeba nářadí, které je malé, praktické, padne přesně do ruky a vejde se i do malých a úzkých prostor. Ať již mluvíme o vrtačkách, šroubovácích, nůžkách či bruskách, každý si jistě dovede okamžitě představit, kde by mohl daný stroj krásně použít.

Prvním z těchto praktických modelů je akumulátorový šroubovák AS36LN. Velkou výhodou je Li-Ionový článek, kter ý se vyznačuje malou hmotností, netrpí samovybíjením a nemá paměťový efekt. Lze jej tedy vždy nabíjet bez ohledu na stav jeho akumulátoru. Dalším praktickým prvkem je magnetický výsuvný držák, kter ý podrží šroub či vrut místo toho, abyste jej drželi vlastní rukou a tuto pak můžete použít jiným a praktičtějším způsobem. Velmi přehledná je i regulace kroutícího momentu (tzn. síly šroubováku), která zde není vyznačena čísly, jak je to obvyklé, nýbrž

přímo ikonkami vrtutů a tak je hned jasné, jaký kroutící moment je potřeba pro danou délku a průměr právě používaného šroubu. Velmi oblíbené je i vestavěné světlo, které přesně osvítí pracovní prostor hlavně na tmavých místech, uvnitř skříně apod. Šroubovák AS36LN lze využít například při montáži nábytku, připevňování dveřních pantů či úchytek, šroubování polic, ale i při práci v autě, dílně či všude tam, kde se pracuje s vruty aš rouby a máte pouze omezený pracovní prostor. Šroubovák AS36LN je balen v praktické plechové krabičce a je k dostání za cenu 1 490 Kč.

Na veškeré výše uvedené pracovní využití můžeme použít i nový typ aku šroubováku s označením PP360. Tento model má napětí akumulátoru 4,8 V a mezi hlavní přednost patří nastavitelná (otočná) šroubovací hlava do 4 poloh. Velmi jednoduše můžeme šroubovací hlavu se šroubovacím nástavcem či vrtákem nastavit prakticky tak, aby se přesně dotýkal stropu, podlahy či stěny. Většinu aku šroubováků a vrtaček nelze použít těsně u stěny či stropu, čemuž brání cca2 cm rozdíl mezi šroubovacím nástavcem a masivním tělem vrtačky. U typu PP360 tento problém zcela odpadá a při správném natočení šroubovací hlavy Vám bude nástavec či vrták doslova „ležet“ na zdi , stropu či podlaze. Velká výhoda těchto poloh je například při montáži lustrů či bodových světel těsně u zdi apod. I tento šroubovák nabízí vestavěné světlo a je balen vč. 10 šroubovacích nástavců. Tento ojedinělý aku šroubovák PP360 nabízí Black&Decker za 1 790 Kč.

Mezi další velké pomocníky, kteří jsou nepostradatelní v malých prostorách, patří další akumulátorový šroubovák KC9039KA. Rukojeť tohoto šroubováku velmi jednoduše nastavíte do 3 poloh. V případě že máte kolem šroubováku dostatek prostoru, nastavíte rukojeť do polohy 90°. Avšak v případě, že se potřebujete dostat do úzkého prostoru, nastavíte si rukojeť do přímého tvaru (tzv. In-Line tvaru) a pak vytváří šroubovák tzv. „doutníkový tvar“. Tento šroubovák s velkou oblibou, právě kvůli možnému In-Line tvaru používají elektrikáři, opraváři počítačů atd., kteří neustále pracují ve stísněných prostorách as malými šroubky. Velmi důležitým prvkem šroubováku KC9039KA je nastavení přesného kroutícího momentu pro všechny délky a průměry šroubů av neposlední řadě i celková aretace hlavy šroubováku. V případě, že používaný šroub je větších rozměrů a šroubovák jej již vlastní silou nedotáhne, zaaretuje se jednoduše hlava šroubováku aš roub se ručně dotáhne. Šroubovák KC9039KA je k dostání v praktickém přenosném kufru se základními typy šroubovacích nástavců. Běžná doporučená prodejní cena je 1 390 Kč.

Vyberte si to pravé příslušenství k akumulátorovým šroubovákům – kvalitní šroubovací nástavce (bity), vrtáky se šestihrannou stopkou, které jsou právě díky šestihranu 6,35 mm uzpůsobeny sklíčidlům uvedených šroubováků, sady oříšků apod., které budou požadované pracovní aplikaci nejlépe vyhovovat.

Přátelé >> na celý život

Nářadí Black&Decker je možné zakoupit u všech prodejců Black&Decker. Máte-li zájem o zaslání ceníku či katalogu, zašlete prosím tento požadavek na e-mail recepce@blackanddecker.cz nebo na adresu Black&Decker Trading s.r.o., Klášterského 2, 143 00 Praha 4.

O autorovi| Vojtěch Regazzo, Autor článku: – Black&Decker

Popisy k obrázkům

MALÝ VELKÝ POMOCNÍK